2010 m. kovo 1 d., pirmadienis

Nauja pradžia. Rūkytų skumbrių paštetas

Įkvėpti pradžios. Tyros, švarios, nesujauktos. Stovėti atvira širdim, kai tyliai tirpsta rūkas. Ištiesti delnus gyvenimui, laimei, jauduliui ir nežiniai... Ir tirpstančiam pavasario sniegui po kojomis srovenant upeliais, leisti popierinius lėktuvėlius į skaisčiai žydrą pavasario dangų. Leisti ir tikėti, kad jie skris aukštai aukštai, toli toli, ten, kur  norai tampa tikrove. Lėktuvėlius, kurių keleiviai - didelės ir mažos, šviesios ir tikros, nuoširdžios ir paprastos svajonės. Svajonės, kurios pildosi.  

Pavasario vėjyje užsimerkti. Ir įkvėpti pradžios. Geresnio meto pokyčiams, nei pavasaris - nėra. Arba aš bent jau nežinau. O aš žinau, kad aš žinau. Dabar geriausias metas eiti ten, kur skraido popieriniai lėktuvėliai ir pildosi svajonės.  

Šis įrašas visomis prasmėmis skirtas naujai pradžiai. Labiausiai - draugams, kurie nusprendė apversti gyvenimą aukštyn kojom ir išvykti. Ten, kur vasarą kojas skalauja jūra ir kojas glosto šviesus lengvas smėlis, kur kvepia jūros pušynais, o veidą gairina pajūrio saulė. Sunku rinkti žodžius, kai reikia atsisveikinti, o dalis tavo gyvenimo palengva ištirpsta laike. Žinau, kaip būna... Tačiau žinau, kad šį kartą taip jau nebebus.

---

Pavasaris - puikus laikas atsinaujinti. Metus brendusi radikaliems tinklaraščio išvaizdos pokyčiams, pribrendau jau senokai, bet vis dar buvo ne taip, ne tas ar dar kažkas. Bet, kartais laiku ir vietoje atsiranda teisingas žmogus, kuris padeda išspręsti visas bėdas. Galiu tik padėkoti fantastiškam žmogui - Dovilei (kuriai, ši diena - taip pat nauja pradžia ir gyvenimo posūkis) už kantrybę, kruopštumą, mielą bendravimą ir visokius kitokius mano kaprizus. Jos dėka išsipildė mano svajonė - dailus logotipas, apie kurį seniai svajojau, tapo realybe. Į jį sudėta tiek mano meilės, minčių ir svajonių bei kantraus Dovilės darbo. Juokais pavadinome jį bendru "kūdikėliu".

Tiesa, „suremontuose" namuose - dar ne viskas veikia tobulai, tačiau delsti ilgiau nebegalėjau... Taip norėjosi pasitikti pavasarį pasipuošus ir naujai. laikui bėgant viskas veiks kuo puikiausiai, o aš dar turiu tūkstančius neįgyvendintų idėjų, kurios tikrai tikrai „apsigyvens" čia. Vis dėlto tikiuosi, kad jums čia taip jauku ir miela kaip ir man.

---

Receptas - taip pat pavasariškas. Su pipirnėmis, kurios per savaitę sužaliavo ant mūsų palangės. Iš kur? Iš naujosios Jamie Oliver „Oliverio ministerijos" (282 p.).  

Daug laiko nereikalaujantis ir paprastas pusryčių receptas. Rūkyta skumbrė čia puikiai dera su krienų aitrumu ir citrina kvepiančiu kreminiu varškės sūriu, o užteptas ant minkštutėlės vos paskrudintos duonos, skumbrių užtepas tampa tikra pavasarinių sočių pusryčių palaima. 

Papildyta. Labai labai labai rekomenduojame išbandyti. Gana konservatyviai į tokius "nerimtus" patiekalus žiūrintis Karolis vis kartojo: "Žinai, mane šis reikalas maloniai nustebino". Receptas tikrai vertas pagyrų. Neperdedu.

Smoked Mackerel Pate collage min

Rūkytų skumbrių paštetas

400 g rūkytų skumbrių filė
4 svogūnų laiškai
2 citrinos
200 g „Philadelphia" sūrio
1-2 v. š. sutarkuotų krienų
jūros druskos ir šviežiai maltų pipirų
1 didelis kepalas ciabatta duonos
sauja pipirnių daigų

Svogūnų laiškus nuvalykite ir plonai supjaustykite. Skumbrę supjaustykite gabalėliais. Sutarkuokite vienos citrinos žievelę, paskui citriną perpjaukite pusiau. „Philadelphia" sūrį sudėkite į dubenį kartu su krienais.

Skumbrę, svogūnų laiškus, ir citrinos žievelę maišydami kapokite ant lentelės, kol susidarys tiršta tyrė (mes darbą pasilengvinome viską sudėję į el. maišytuvą ir pulso režimu susmulkinę skumbrę, svogūnų laiškus ir citrinos žievelę iki beveik vientisos tyrės). Tyrę sudėkite į dubenį su sūriu ir krienais, pagal skonį įberkite druskos bei pipirų, įspauskite citrinos nutarkuota žievele sultis ir vėl išmaišykite.

Duoną supjaustykite riekėmis ir paskrudinkite. Skumbrių paštetą patiekite ant karštos skrudintos duonos su trupučiu pipirnių ir skiltelėmis supjaustyta  antra citrina. Citrinos sultis išspauskyte ant duonos su paštetu ir skanaukite.

Skanaus! 
 Smoked Mackerel Pate
 Smoked Mackerel Pate

400 g smoked mackerel
zest and juice of 2 lemons
1-2 tbsp creamed horseradish (or 1tbsp freshly grated)
200 ml "Philadelphia" cream or soured cream
large bunch of chopped spring onions or fresh flatleaf parsley
sea salt and freshly ground black peppers
loaf of ciabbata bread

Peel the skin off the fish pieces, then flake the flesh into a bowl with your lemon zest. Add the horseradish and soured cream, along with most of your chopped parsley leaves. Squeeze in the juice from your lemons and add a grinding of black pepper, then mix everything together. Don't over-mix it - it should be nice and chunky so you can still see those lovely flakes of mackerel.

Serve the pate with piles of fresh bread for toasting and a little more parsley.

Bon Appétit!
Bookmark and Share Print Friendly and PDF

45 komentarai (-ų):

Brie rašė...

Oooo suuuper, labai jaukiai žiūrisi logo, kaip jaukios krautuvėlės iškaba!! :) labai gražu (vėliau gal daugiau parašysiu, bėgu į egzą) žodžiu - šaunuolė :))* sveikinu su pasikeitimais!

Egle rašė...

Brie, ačiū už šiltus įspūdžius ir ekspresijas ;) Sėkmės egze. Laikau kumščius ;)

arūnė rašė...

Švaru jauku ir labai šviesu, tikras pavasaris pas tave. tikiuosi geras pavyzdys užkrečiamas;) Linkėjimai ir gražaus gražaus pavasario.

Egle rašė...

arūne, priimu komplimentus ;)

Eksperimentai rašė...

wau, gražu, švaru, tyra, šviesu... Džiaugiuosi kartu su tavimi...Ir tas pavasaris mano išsvajotas ir išlauktas... :) Šaunuole...

Jurga rašė...

O wow... Jėga! Toks baltas, švelnus, elegantiškas, jaukus :) Šaunuolės abi.

Dabar prie žemiškų reikalų. Kaip tik vakar pasisėjau pipirnės. Tai jau po savaitės galėsiu išbandyt receptą :)

violeta rašė...

O aš kaip tik šįryt prieš lįsdama internetan, pagalvojau, juk pavasaris, blogerių gyvenime turi būti daug naujo, Eglė, juk turi atsinaujint namučius, gal šiandien...taip tiktų pirmai pavasario dienai :D:D ir net šiurpuliukai nubėgo, kai atsiverčiau :) WOW :) nuostabiai atrodo. Taip labai panašu į tave. Dovilė tave puikiai suprato :)
Aš prisiminiau, kad tavo blogą atradau kažkada pernai pavasarį, ir šiandien mane užplūdo lygiai toks pat jausmas kaip tądien, kažkoks nepaaiškinamas jaukumas, tarsi mano gyvenimas kažkaip pasikeitė. O jis dar labaiau pasikeitė susipažinus su tavim, labai vertinu tai, kaip mąstai ir ką darai. Labai džiaugiuos tave sutikusi, nes esi mano sielai artimas :) Su pavasariu, Egle, kaip tu sakai "su meile ir iš meilės".

ieva rašė...

WOW! Eglut, kokie smagūs pasikeitimai! Dabar man čia, pas tave, kvepia labiau nei narcizai ant mano darbo stalo :)

Indrė rašė...

Kalendorinis pavasaris sutapo ir su Eglės pavasariu :) šaunu, lauksim kitų teigiamų pokyčių.

Anonimiškas rašė...

Gražu. Visai paprasta, bet labai dailu. Kaip palatoj :)) Tik maistas skanus :))

pasirašo: duonosirzaidimu

Žiupsnelis Druskos rašė...

Oj laukiau laukiau aš šito pasikeitimo! Jau vakar nebeatsidarė - sakau sau - va va va! :))

Gražu!!!

O prie recepto jau cityoute pakomentavau, kad aš darau kone identišką - skanumas neišpasakytas!

armat rašė...

Maža pastabėlė/klausimas - o kodėl antraštėse figūruoja DIDŽIOSIOS didžiosios ir DIDŽIOSIOS mažosios raidės? T.y. bent jau šitam įraše N žodyje "nauja" ir R žodyje "rūkytų" yra didesnės. Truputį darko harmoniją, jei didžiosios, tai didžiosios be abejonių. Aišku gal ir smulkmena, bet neina nutylėt kaip tokiose grafinėse ir šriftinėse veiklose besispecializuojančiai :)

Juliana rašė...

Smagu! Ir labai simboliška :)
Sunku patikėti, kad pagaliau sulaukėme išsvajotojo. Sveikinu su naujovėmis, tikiuosi blogo pasikeitimas - tai tik sėkminga pokyčių ir svajonių išsipildymo pradžia :)

Egle B rašė...

Kaip čia gražu ir jauku! Sveikinu su pokyčiais! Nuotraukos atrodo nerealiai gerai tokiam dideliam formate. Liuks!

Vigi rašė...

Eh, aš labai prisirišu prie visko, tai ir 'senosios' aikštelės trūksta, bus sunku priprasti. Bet, kad pokyčių reikia, tai tikrai. Sveikinu su tuo, gražaus pavasario ;)

Jurate Nair rašė...

Mes statem statem ir pagaliau pastatem :o)

Jauku cia pas tave, Egle. Sveikinu!

Dalia rašė...

Paimk į šventęmiško šlamesį,
ošimą jūros pasikviesk
ir esantiems šalia Tavęs
prie kojų šilumą patiesk.
Sušildyk židinį liepsna,
į širdį meilę įsileisk
ir po truputį, kaip kadais,
jos spindulius kitiemspaskleisk...
(Egmilė)

... toks šviežias ir gaivus tavo pavasario puslapis:) gyvenimo ir tavo naujų "namučių":)Labai didžiuojuosi tavimi, kad seki paskui savo svajonę, kad verti ir kitus patikėti, jog svajonės pildosi:) ir aš lankstysiu lėktuvėlį....

egidija rašė...

Sveikinimai didžiausi ir nuostabiausi :)patinka tie baisulingai gražūs ir dailūs logotipo išraitymai :)

Egle rašė...

Inga, ačiū :) Tu vis dar čia? :))

Jurga, jau sakiau, kokia visa apsitenkinus ir dėkinga :) Aš vakar irgi dar vieną vazonėlį "užveisiau" pipirnių. O paštetą rekomenduoju - jėginis.

Ievute, o tavo darbo stalas kur? Virtuvėj? :) Juokauju. Ačiū :)* Linkėjimai kuo greičiau sėsti prie e-pašto :)

Egle rašė...

Violeta, tu tyčia bandai mane sugraudinti? Nesitikėjau tokių žodžių.. Tikrai. Kada kavos? :)

Jurga, didžiai dėkoju :) Tik nustebau, kad pasirašai kitaip nei visada... :)

Žiu, matEu matEu :) Linksiu galva ir sutinku, kad skanumas neišpasakytas.

Egle rašė...

armat, kodėl nežinau... :) Ir man jos nepatinka. Niekaip neradau puikaus web-safe šrifto derančio į temą, tai žaidžiau, bet tiesą pasakius, ir man akis bado. Na, o kaip 'specas' gal turit kokią rekomendaciją?

Juliana, ačiū. Tikiuosi, rankos nenusvirs ;)

Egle, b9tent dėl nuotraukų jau seniai troškau pokyčių. Tiesiog jos kurk as geriau atrodo didesnio formato, ar ne?

Vigi, triūsdama ties 'dizainu' (jei jį taip galima pavadinti), taip pripratau ir įsimylėjau, kad tikiu, jog visų akys greit pripras ir senojo dizaino nieks nepasiges.

Egle rašė...

Jūrate, tikrai taip!. Pagaliau pastatėm :)

mam, ♥

egidija, man irgi :) Patinka ;)

Anonimiškas rašė...

Labai gražu :)
o mažesnės skiriamosios gebos monitoriams vėliau pritaikysit? :) nes dabar tiesiog netelpa...

armat rašė...

Va, dabar jau daug geriau žiūris :) tinka prie pagrindinio teksto. Šiaip dar nesu visiškai specas, yra kur tobulėt nemažai, bet profesinė "liga" neapleidžia kiekvienam žingsny. Atrodo tikrai nelengva rast totaliai web-safe šriftą, tai per daug ir nepaimprovizuosi. Trebuchet neblogai žiūrisi antraštėse, tiktų prie logo A raidės stilium. Bet jau dabar tikrai nebado akių ir esamas :)

Anonimiškas rašė...

As tai noreciau paklausti apie recepta- skumbre salto rukymo ar karsto ?
Sveikinu su nauju puslapio rubu.

Zemaite

Egle rašė...

Anonimiškas, sakot netelpa?? Na ką, reikės bandyti išspręsti šią problemą kažkaip.. Jei tik sugebėsiu :)

armat, na dar išbandysiu trebuche. Ir atsiprašau už neišprusimą šiuo klausimu, tačiau ką reiškia "A raidės stiliumi"? :)

Žemaite, drįsčiau sakyti, kad jokio skirtumo. Mes turėjome šalto rūkymo. Ir nors maniškis burnojo, kad šalto rūkymo skumbrė jam per riebi ir nepatinka, lapnojo taip, kad net ausys linko :)

julė rašė...

jau, jau rašiau elektrolaiškiškai, bet...
nuostabus naujsis diainas, super. kaipmat pripratau ir regisi, jog visąlaik taip ir buvo. ir nuotraukos tokios didelės didelės atrodo, ir viskas - taip šilta ir ramu. baltai pavydu net :)

julė rašė...

_dievuliau, pirštai nedirba: naujasis dizainas.

Anonimiškas rašė...

sveikinimai su nauja sviesia ir jaukia pradzia!tik ta pradzia ne juokais mane buvo isgasdinusi, kai negalejau ieiti i puslapi....nejuokais pradejau panikuoti, kas cia atsitiko:)bet veliau buvau maloniai nustebinta:)
o logotipas atrodo super!mielas mielas....
didziausios sekmes, o skaitytojai laukia nauju, pavasario ikveptu receptu:)

Asta rašė...

Oho, va čia tai pavasaris... Jauku, gaivu, šviesu ir miela. Akiai ir širdžiai :) Nuostabu, Eglut! Sveikinu su didžiais pasikeitimais ir siunčiu susižavėjimo šūksnius dėl puikaus logotipo, dėl toookių nuotraukų (!) ir dėl viso ko :))

Audrius rašė...

Sveikinu su nauju blogo dizainu - labai vykęs.
Tik gal per platus, nes žiūrint per 15 colių ir mažesnius monitorius apačioje atsiranda scroll'as dėl ko būna labai nepatogu žiūrėti ir skaityti. Bet čia nesunkiai patvarkoma :) Idealiausia kai puslapio plotis būna kokie 950 px.
Sėkmės :)

Egle rašė...

julyt, baika tos klaidos :) Ačiū ačiū ačiū.

Linkėjima ir mielam Anonimui :) ir, žinoma, Astai

Audriau, kaip keista... Mano 15'' monitorius rodo kuo puikiausiai. Any ideas how to fix this?

Irma K. rašė...

Šį paštetą kaip tik vakar gaminau ir ką tik per pusryčius pasimėgavau :) niam niam niam. Ačiū už receptą :) gal netgi ir knygą jau pirksiu, nes per Knygų mugę suabejojau ir nepirkau :D

Dovilė rašė...

Na va nusižengiau aš savo planui "dvi savaites jokio kompiuterio" ir nuojautos vedama atėjau pas tave;)

Nuostabiai Įkvepianti Įžanga...visom prasmėm:)

O dabar vėl pabėgu...atsirasiu čia po kelių savaičių ir stropiai išstudijuosiu visus būsimuosius tavo įrašus:)

keistaipaprasta rašė...

Super! vakarienei pasidariau. Tik naudojau rukyta silke (angl.kipper) ir sureli su svogunais is karto. Spaudziau puse citrinos ir jauciasi is tikro gal net per daug kazkol. Na citriniska bet super skanu! :)
Aciu uz minti:)

Egle rašė...

keistaipaprasta, gal citrina pakankamai rūgšti pasitaikė ar silkė nelabai sūri? :) Aš visada gamindama ragauju ir koreguoju pagal tos dienos nuotaiką ir skonį.

Smagu, kad išbandei.
Linkėjimai, E.

Anonimiškas rašė...

labai patiko! Rekomenduosiu VISIEMS! ACIU!

___________________________________________________________________________________
automobiliu nuoma | automobiliu nuoma kaune | automobiliu nuoma vilniuje | ilgalaike automobiliu nuoma

Anonimiškas rašė...

puikiai, patiko,aciu.
________________

autobusų nuoma | mikroautobusų nuoma | autobusų nuoma

Anonimiškas rašė...

Na daugiau tokiu geru receptu, aciu!

plastikiniai langai

DARBAS ANGLIJOJE

Anonimiškas rašė...

NEREALIAI SKANUS, rekomenduoju visiems isbandyti pasigaminti, tikrai patiks visiems !!

darbas anglijoje vasara
geras darbas anglijoje
darbas anglijoje sandeliuose
geri darbai anglijoje

Anonimiškas rašė...

aciu jums labai, patiko!

mobilieji telefonai
pigus mobilieji telefonai
www.mobilierdve.lt
automobiliu nuoma kaune
www.bmwmbnuoma.lt

Anonimiškas rašė...

Gal kas atostogauti?

Limuzinu Nuoma Kaune
Jachtos Nuoma

Anonimiškas rašė...

Aciu, tikrai neblogai. super

darbas anglijojeplastikiniai langai

Anonimiškas rašė...

automobiliu nuoma www.drive.lt

Anonimiškas rašė...

www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt

Rašyti komentarą