2010 m. rugpjūčio 29 d., sekmadienis

Kriaušių uogienė su čiobreliais

Ir staiga, visai netikėtai, vasara pasibaigė. [...] Praėjo birželio aušros, liepos vidurdieniai, rugpjūčio vakarai. Viskas pasibaigė, dingo amžinai, liko tik prisiminimai. Dabar prieš akis ilgas ruduo, balta žiema, vėsus žaliuojantis pavasaris. [...] pienių vynas stovi rūsyje sunumeruotas, ir kiekviena diena turi savo butelį. Jis dažnai ten eis, žiūrės tiesiog į saulę, kol apraibs akys, o tada užsimerks ir matys degančius taškus, švysčiojančius šešėlius, kurie šokinės ant įkaitusių vokų, o jis kiekvieną švitulį kiekvieną atspindį dėlios vienaip ar kitaip, kol visas vaizdas stos it gyvas prieš akis... Taip galvodamas jis užmigo"

Ray Bradbury "Pienių vynas".

Simboliška, kad šiandien kaip tik užbaigiau prieš dvi vasaras pradėtą ir nebaigtą knygą. Ir staiga, visai netikėtai, vasara pasibaigė. Ir ačiūdie... Nors ant darbo stalo rytais jau garuoja arbatos puodelis,  dar ne laikas šiltiems pledams, vilnonėms kojinėms ir storiems megztiniams. Nors rytais iškvėpdama šiltą garų debesį  pagalvoju, kad jau tuoj tuoj ir spustels tikras šaltukas, pirma reikia sulaukti bobų vasaros. Ir suvalgyt pirmą stiklainėlį šiųmetinės kriaušių uogienės. Vaiskiai geltonos. Su čiobreliais.

Pear Thyme Jam

Su manim, kaip ir su Egidija, kažkas negerai. Tikrai kažkas negerai. Ne, aš neperku braškių po -niolika Lt už kilogramą, aš apsėsta čiobrelių ir rozmarinų manijos. Jau kurį laiką. Gerą pusmetį jei ne daugiau. Be pipirų ir druskos, čiobrelis ir rozmarinas yra geriausi prieskoniai mano letynoj. Todėl prieš kurį laiką užsinorėjus ir sugalvojus išsivirt kriaušių uogienės pirma mintis buvo: „o kaip kriaušės su čiobreliais būt gerai...“ Bet su manim tikrai kažkas negerai - aš uogienių šiaip jau neverdu... Ir nieko nekonservuoju. Ir nemarinuoju.

O tada prasidėjo. Kaip apsėsta ieškojau recepto geras tris savaites (sugadinti gero daikto - kriaušių uogienės - nesinori, o kiek tų čiobrelių dėt???). Ieškojau visur. Angliškuose tinklaraščiuose, receptų puslapiuose, lietuviškuose tinklalapiuose, knygose ir visur kitur, kur tik įmanoma. Neradau. Jau buvau beveik nurimus, kai po ranka pasitaikė praėjusių metų „Virtuvės paslapčių“ rudens numeris. Atsiverčiu ir matau - kriaušių uogienė su čiobreliais. Tą pačią dieną nuskuodžiau į virtuvę ir išviriau stiklainiuką. Mano receptoriams skonių derinys pasiteisino. Tik gal mažiau saldi galėtų būt.

Tiesa, duonkepės ne tik picos tešlai minkyti, bet ir uogienėms bei džemams virti yra nepamainomas dalykas.

DSC_0064

Kriaušių uogienė su čiobreliais

1 kg kriaušių
1 citrina
400 g cukraus
4-5 gvazdikėliai
2 šaukšteliai šviežių čiobrelių
vanilės lazdelė

Kriaušes nuplaukite, nulupkite, supjaustykite kubeliais ir pašlakstykite citrinos sultimis. Puode užvirinti stiklinę vandens, sudėti kriaušes ir virti ant silpnos ugnies, kol suminštės. Supilti cukrų, sudėti gvazdikėlius, smulkintus čiobrelius, įdėti vanilės lazdelę. Išmaišyti ir virti ant silpnos ugnies, kol išgaruos vanduo. Vanilės lazdelę išimti. Uogienė supilti į stiklainius ir užsukti dangtelius.

Pear thyme jam

Skanaus!

Recepto šaltinis:  „Virtuvės paslaptys“ Nr. 5, 2009
Bookmark and Share Print Friendly and PDF

30 komentarai (-ų):

Citrina ir bulvė rašė...

Kaip skaniai... Mano skoniui irgi kriaušės su čiobreliais labai gerai :) Kaip ir kriaušės su rozmarinais gal būtų visai neblogai ;)

Egle rašė...

Su rozmarinais vyšnios ir migdolai tobulai dera. Nežinau ar uogienėj irgi derėtų, bet šiaip tai yr labai labai.

Turiu pasakyt, kad visai skani uogienė gavos... tik gal kiek per saldi.

Dalia rašė...

pirma mintis, perskaičius tavo įrašą - noriu čia ir dabar tapti tuo drakoša iš seno tarybinio multiko, kur į šokolado fabriką buvo patekęs - aš dabar per kompiuterio ekranėlį šast pas tave, įsikabaroju ir visą stiklainiuką man man maaaan, uchhhhhhhhhhhhhh:):):)

Asta rašė...

vien dėl čiobrelių šitą uogienę visą suvalgyčiau :) kaip tik tuoj važiuosiu į Lietuvą ilgesnėms atostogoms, tai reiks tėvų sode kriaušes susirinkti ir pasigaminti

Egle rašė...

Mam, duosiu ryt paragaut. Ir dar bananų džemas laukia tavęs.

Asta, pabandyk. Pasaysi ar mano skonio receptoriai nenusigrybavo :)

Sima rašė...

Kadangi labai mėgstu čiobrelius ir dar labiau mėgstu kriaušias, o labiausiai vėlyvą rudenį mėgstu pasaldinti namine uogiene, šis receptas tiesiog prašyte prašosi būti išbandomas :)Ačiū :)

Jurga rašė...

Skaniai skamba :) Nuotraukos puikios :) Ir ir ir aš savo čiobrelius nudžiovinau :D Tik šiandien pamačiau. O taip gražiai jie man augo. Et.

Eglė rašė...

ech, prisimenu vaikystėj tą knygą vasarą skaičiau, ir tokia ji nerealiai sava atrodė, ligi šiol su nostalgija prisimenu. gal reiktų vėl perskaityt..
o dėl čiobrelių visiškai sutinku: dedu visiškai visur, ir ant palangės dar toks galingas krūmas veši, lyg tyčia. tik uogienių, deja, neverdu, vis sau sakau: kitais metais :)

Egle rašė...

Sima, prašom pabandyt ir pasakyt, kaip viskas pavyko ;)

Jurga, aš savo čiobrelius jau nukirpau visą krūmą ir džiovinu ant palangės dabar :) Žiemai tsaknt įkvėpta Violetos ruošiuos. Neturiu kur krapų šaldyt, tai bent galvoju čiobrelius susidžiovinsiu :D

Egle, ta knyga tokia paprasta, bet kartu ir stebuklinga. Ją tinka skaityti, kai norisi kažkokio lengvumo, nerūpstingumo. Dabar laukiu kada į rankas paimsiu ką tik lietuvių kalba išleistą knygos tęsinį „Sudie vasara“. Aš uogienių šiaip jau irgi neverdu, bet kad man pačiai nieko daryt nereikėjo, tai galvoju 'kodėl ne?' :))

Eligija rašė...

labas,

kažkada sakei, kad mūsų skoniai panašūs. Turiu omeny literatūrą. Nežinau, ar skaitei Laurento Gaudė Skortų saulę.
Skaitant net pakvimpa tokia karšta Italijos saule, kuri net smegenis džiovina.
O čiobrelių pas mane du laukeliai tokie nemaži sode vešėjo, vakar paskutinius nupjoviau, džiovinu dabar. O Bauhofe (parduotuvė tokia) nuo mirties išgelbėjau keturis vešlius rozmarino krūmus, tikiuosi per žiemą kaip nors išsaugoti nesušaldžiusi. Dabar kaip tik jautiena orkaitėje kepa su rozmarinais marinuota :)

Dalia rašė...

Uogienė NUOSTABI, tvirtinu visiškai rimtai ir atsakingai. Skaidri, saulėta, nepaprastai kvapni, dvelkiatni saldžių svajonių pažadais, echhhhhhhhhhhhhh.... Ačiū, Egluže, buvo nepakartojama...

Rūta rašė...

Aš irgi esu čiobrelių maniakė. Betkokį rimtesnį patiekalą , salotas, užkandžius gamindama be jų neišsiverčiu. Vis paragauji paragauji - kažko trūksta. A! Čiobrelių!
Kitas mano pamišimo objektas yra slyvos.Praėjusį savaitgalį lipau į medį skinti slyvų ir virti slyvų padažo ir džemo visiems metams. Nors uogienių irgi "niekada" neverdu =) Ir net pati save nustebinau, nes tikrai uogienės virimas nebuvo tokia jau didelė kančia.
O čiobreliai su kriauše net neabejoju jog super tinka: visada vištieną kepu su kriaušės gabaliukais viską gausiai apibarstant čiobreliais.

Kotrė rašė...

Man kriaušės skaniausios virtos su bruknėmis, cinamonu, gvazdikėliais. Gaunasi pikantiškas saldžiarūgštis padažas prie mėsos etc. Reikės išbandyti ir variantą su čiobreliais. Dėkui už idėjas.

Egle rašė...

Eligija, neskaičiau dar. bet sąraše skaitytinų knygų įrašyta jau senokai. Pastaruoju metu nelieka laiko knygoms, ir stovi jau 5 'skaitomos' ir nebaigtos ;)

Man, išvirsiu ir tau :)

Rūta, gimme 5. Aš jau pasidariau priklausoma ko gero nuo čiobrelių :) Dabar džiovinu ant palangės didžiulį glėbį. O vištieną kepi įdarytą ar kažkaip kitaip? Papasakok, a..

Kotre, taip taip su bruknėmis ypatingai skanu. Prašom ;)

Anonimiškas rašė...

Love your photos - and your food, even though I can't understand the language.

Keep it up!

Thanks
Kalle Bergman
www.kallebergman.com

Egle rašė...

Kalle, thanks. It's such a great thing to be commented by you in such pleasant way. You're truly an inspirations for me. And because I love Scandinavian food and your blog a lot, so it is very nice to hear such things from you.

Have a good day ;)

Rūta rašė...

Oj, visaip kepu, ir iš esmės taip pat.
Vištienos krūtinėlei: keptuvėje apkepu vištieną kubeliais gausiai apibarstytą čiobreliais, druska, pipirai ir šiek tiek kario,raudonėlio, česnako pora skiltelių. Žinoma geriau iš anskto pamarinuoti šiuose prieskoniuose. Kitoje keptuvėje kriaušės kubeliais, ir žirneliai. Tada viską sumaišau, apipilu (gana gausiai) slyvu sultimis - ir pašaunu į orkaitę pusvalandukui pasitroškinti. Šitas super geras.
Po darbo grįžus būna toks: nusiperki pc kriaušių ir krūtinėlės, pakepi krūtinėlę, įmetį kriaušių kubeliais, tie patys prieskoniai ir vualia per 15 minučių.
Įdaryta vištiena: įdarau trumpai apvirtais ryžiais, žirneliai ( šaldytus naudoju), kriaušė kubeliais (1:1:1), druska pipirai, karis, raudonėlis, čiobreliai, saldaus sojos padažo. Vištą gausiai apibarstau čioreliais.
Na čia viskas apie tą patį sukas, bet man čia tobulas produktų derinys vištienai.

Anonimiškas rašė...

puikiai, patiko,aciu.
________________

autobusu nuoma | mikroautobusu nuoma | autobusu nuoma

Anonimiškas rašė...

Aciu labai uz receptuka ! :)

PLASTIKINIAI LANGAI

darbas anglijoje

Anonimiškas rašė...

aciu labai puikus receptas!

darbas anglijoje vasara
geras darbas anglijoje
darbas anglijoje sandeliuose
geri darbai anglijoje

Anonimiškas rašė...

visiems rekomenduociau pabandyti pasigaminti!

mobilieji telefonai
http://domuslangai.lt
pigus mobilieji telefonai
www.parfumerine.lt
www.mobilierdve.lt

Anonimiškas rašė...

labai patiko, skonis geras,aciu!

slenkančiųjų kiemo vartų automatika
varstomųjų kiemo vartų automatika
automatiniai kiemo vartai
www.rogertechnology.lt

Anonimiškas rašė...

puikiai!!!

mobilieji telefonai
pigus mobilieji telefonai
roletai

Anonimiškas rašė...

Gal kas atostogauti?

Limuzinu Nuoma Kaune
Jachtos Nuoma

Anonimiškas rašė...

labai patiko Jusu nuorodos, aciu!

darbas anglijoje
plastikiniai langai
kvepalai

Anonimiškas rašė...

emigra www.emigra.lt www.emigra.lt

Anonimiškas rašė...

automobiliu nuoma www.drive.lt

Anonimiškas rašė...

www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt - www.bmwmbnuoma.lt . www.bmwmbnuoma.lt

Anonimiškas rašė...

Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas - Balkonu stiklinimas.

Wlp W rašė...

abercrombie and fitch, cheap oakley sunglasses, nike store, soccer shoes, swarovski, tory burch, lululemon, mcm handbags, gucci, omega, nike free, kate spade outlet, coach handbags, oakley sunglasses, mizuno running, abercrombie, christian louboutin, kate spade, michael kors, oakley sunglasses, abercrombie, hair straightener, tiffany, babyliss, louis vuitton, louboutin outlet, nike store, ralph lauren outlet, michael kors outlet, nike roche, replica handbags, rolex watches for sale, prada outlet, adidas.nl, adidas, wedding dresses, michael kors, burberry outlet online,

Rašyti komentarą