2011 m. gegužės 27 d., penktadienis

Japoninio ridiko ir moliūgų sėklų salotos

Jau kelinta savaitė iš eilės, kai ryte prabudus atsitokėju - „penktadienis“. Jau penktadienis. Ir vėl penktadienis. Jau ir vėl penktadienis? Ar tik nereiks pradėti savo savaičių skaičiuoti penktadieniais? Jums irgi taip greitai lekia laikas?

Daikon Pumkin Seed Salad

Kažkur netoliese mūsų namų tikriausiai yra koks Bermudų trikampis. Tikrai. Ko gero, už tos aukštos tvoros, kuri skiria tą apleistą pastatą ir krišnaitų buveinę. Šiaip ten nieko nėra, tik šiukšlių krūvos kieme ir išdaužyti langai, dar kelios stypinėjančios alkanos varnos ir kokie trys jų tykantys negyvai murzini katinai. Vietinis Bermudų trikampis, ne kitaip. Laiko vagis. Tik taip galiu paaiškinti, kur dingsta visas mano laikas.

Nors ne. Aš pati iš savęs vagiu laiką. Tik deja, ne sau. Buvę ir esami knygų projektai, žurnalas, fotografijos, naujai bandoma apžvalgų sritis (nepasididžiuokite užsukti į  „Pinigų kartą“) ir dar du tūkstančiai smulkmenų. Kol ant palangės jau kelios dienos liūdi krūva rabarbarų...

O šeštadieniais... Šeštadieniais atkemšam butelį mėgstamo vyno, pilam į taurę, traukiam užkandžius, užkuriam kaljaną ir prisėdam balkone dviese neskaitant šuns katino. O tada susisupę į pledą ar šiltą megztinį skaičiuojam Senamiesčio bažnyčių bokštus, auksu spindinčius vakarėjančioj gegužės saulėj. Ir klausom seno gero radijo. Ryt į darbą nereikia...

Hulled Pumpkin Seeds

Šias gaivias salotas atradau „Vegafe“, kuri įsikūrusi siauroje Savičiaus gatvelėje. Kai kelis kartus užsukus dienos pietums pasitaikė šios salotos, prisiminiau tikrai jas mačiusi Jogos mitybos puslapyje. Akurat! Tai nuo tada jos ir atsirado mūsų namuose. Turbūt nereikia sakyti, kad ridikus ir ridikėlius mes labai mėgstam?

Tiesa, jei netyčia užsuksite į šią vegetarišką kavinukę, būtinai užsisakykite šviežių mėtų lapelių arbatos su žaliąja citrina. ir būtinai su ruduoju cukrumi. Dieviška!

Daikon Pumkin Seed Salad

Japoninio ridiko ir moliūgų sėklų salotos

1 vidutinis japoninis ridikas (taip vadinamo balto ilgo „daikono“);
3 šaukštai gliaudytų moliūgo sėklų;
 šviežių krapų šluotelė
žiupsnis druskos
¼ šaukštelio juodųjų pipirų
3-4 šaukštai grietinės (arba 2 šaukštai grietinės + 2 šaukštai tiršto natūralaus jogurto)

Ridiką nulupkite ir nuplaukite. Sutarkuokite į dubenį burokine arba šiaudelių tarka. 2 šaukštus moliūgų sėklų paskrudinkite sausoje keptuvėje kol švelniai apskrus. Nesudeginkite: kai moliūgų sėklos apskrus, nepalikite jų keptuvėje, net jei ugnį ir išjungėte.Įkaitusioje keptuvėje sėklos keps toliau. Suberkite jas į lėkštutę ir palikite, kad atauštų. Sukapokite krapus. Ataušusias sėklas suberkite į dubenį su sutarkuotu ridiku. Sudėkite sukapotus krapus, likusias neskrudintas moliūgų sėklas, pasūdykite, pagardinkite juodaisiais pipirais, išmaišykite su grietine. Patiekite iš karto.

Daikon Pumpkin Seed Salad

Recepto šaltinis: Jogos mityba


Savaitgalio džiugesiai:

*kinas: 1000 kartų sakau TAIP kino juostai „Into the Wild“ (ačiū, Migle)
*melodija: „Into the Wild“ garso takelis ir Eddie Weder. Paklausykit: Society, Guaranteed, Long Nights ir No Ceiling.
*fotografija: visada nuostabi Petrina Tinslay
*receptas: būsimi savaitgalio pusryčiai - kiaušiniai sviestiniame rūgštynių padaže
*kelionė: Tūkstančiai Indijos kvapų ir skonių („Virtuvė. Nuo... Iki...“ Nr. 6)
*pasidaryk pats: žaliasis Maria balkono perversmas. Jau ieškau dirbtinės žolytės.
*tinklaraštis: įkvėpta žalio perversmo, atradau naują tinklaraštį LIFE on the BALCONY
*savaitgalio planas: tai žinoma, kad Vyno Dienos 2011!
*žodžiai: „Vyno dienoms“ artėjant... čia ir čia. Manau pastarasis laisvai galėtų būti mano credo :]

Saulėto, skanaus ir vyniško savaitgalio!
Bookmark and Share Print Friendly and PDF

26 komentarai (-ų):

Miglė rašė...

Visada prašom, Egle. Esu laiminga, kad taip patiko!

Egle rašė...

Migle, Tavo apžvalgas visada perskaitau, nemažai tų filmų jau esu mačiusi, bet pasitaiko tooookių perliukų, kaip šis, kad amžiais liksiu skolinga ;)

Julija rašė...

Taip, ir mums laikas lekia risčiomis... o kai nori vis ką nors naujo išbandyti, jis pradeda dar labiau skubėti, o mes vis vejames vejames... Beje, pasidaryk pats idėja mums čia kaip tik laiku ir vietoje. ačiū

Violeta rašė...

Kaip gražiai rašai..kaip gražiai ir nuoširdžiai ir jaukiai tu gyveni :) aš tave myliu, žinok :)

Egle B rašė...

koks mielas įrašas... reiktų pasimokyt,kaip tu taip viską spėji :)

ir ridiku sugundei, mūsų virtuvėje visai nenaudojamas ir greičiausiai net neragautas!

Egle rašė...

o man labiausiai patinka skaityti "Savaitgalio dziugesiai" nuorodas! aciu! visada su nekantrumu laukiu tavo postu, jie lyg tikru tikriausias desertas, siek tiek reti, bet visada verti!

Kristina rašė...

Tai ko gero mes kaimynės :) Krišnaitų buveinė. Ir kaip tik pasigirdo jų balsai :)
Beje, ačiū už tai, kad padėjai atrasti Piccolo Canopi, net neįtariau, kad tokia vieta egzistuoja, o dar visai šalia. Ir dar ta proga parekomenduosiu prancūzo kepyklėlėje Užupyje parduodamus nuostabius kruasanus su migdoliniu kremu :)

Indrė rašė...

Patikėk - ne pas tave vieną vien penktadieniai. Čia matyt taip visiems užimtiems, dirbantiems ir truputį nespėjantiems. Aukštenis lygis tik "Ką - jau birželis??", "Ką - jau rugpjūtis?". Tikiuosi taip nebus nei tau nei man.

Balkono idėja - super. Ir salotos. Pasiilgau normalaus maisto. Pikta ant savęs, bet džiaugiuos, kad kambariokė gamina irgi tai kartais sumuštinių racioną ir kuo kitu tenka paįvairinti...

Egle rašė...

Julija, nu kaip smagu, kad pataikiau. Apžiūrėjom dangą žolinę, ta kuri faina, tai kaina kosminė. Ir dabar galvoju ar man išvis jos reik :)

Vio, aš tave irgi :*

Egle, tu manai aš spėju? nė velnio nespėju. Tiksliau spėju, bet tik miego ir geros nuotaikos sąskaita. Pabandykit, gal patiks. Tiek ridikas, tiek salotos tokio švelnaus gaivaus skonio. Švelnesnis nei įprasti ridikėliai.

Egle, ačiūūūū! Negalvojau, kad jie kam patinka bet man pačiai patinka, tai ir rašau aš tuos Savaitgalio džiugesius. Padeda apibendrinti savaitę ir prisiversti rasti laiko čia parašyti bent kartą, bent penktadieniais ;)

Kristina, gali būti :) Mes Raugyklos g. gyvenam. Žiū gal kada ir pamatysim viena kitą kokiam Ikiuke? :)

Indre, nuoširdžiai tikiuosi, kadman taip neBEbus, nes dabar yra :) bet tikiu.
Suprantu tave, žinau ką reiškia nerasti laiko nei virtuvei, nei normaliam maistui. Praeis šitas etapas, pamatysi :) ir viskas bus gerai :)

Mildi rašė...

Egle, sutinku del nuotrauku, tikrai labai grazios. Man tai ner didesnio malonumo uz graziu nuotrauku vartyma. Paskestu jose. Ir visad labai dziaugiuos besidalinanciais graziais atradimais zmonemis!

Kristina rašė...

Ooo, Ikiukas :) visai gali būt, tenka į jį užsukt dažnokai :) Mes tai Stepono g., bet tokiam keistam name, kuriame yra ir neaiškus viešbutis, beveik priešais krišnas. Užtat pro virtuvės langus matyti pusiau gotikinis namas su visais savo keistais gyventojais ar laukiniais katinais kiemely. Įdomi šita vieta apskritai, daug visko :) kai kas sako, beveik kaip Turkija arba natūralusis Vilnius.

Chef Thomas Minchella rašė...

Love your site now that I can translate with Google Chrome!!

Rennie rašė...

Kaip suprantu, man laikas su kiekvienas metais vis didesnį pagreitį įgauna. Nespėjau mirktelti, o mano gražiausias metų mėnuo, gegužė, jau ir eina į pabaigą. Puikios salotos, reiks išbandyt.

Anonimiškas rašė...

aciu uz recepta

________________

autobusu nuoma | mikroautobusu nuoma

Anonimiškas rašė...

grazios nuotraukos ! :) ir puikus labai receptas
plastikiniai langai
darbas anglijoje

Anonimiškas rašė...

tikraii skaniai isejo

darbas anglijoje vasara
geras darbas anglijoje
darbas anglijoje sandeliuose
geri darbai anglijoje

Anonimiškas rašė...

patiko, reikes pasigaminti!

geri plastikiniai langai
DOMUS langai
kvepalai pigiau
www.parfumerine.lt

Anonimiškas rašė...

puikiai!!!

mobilieji telefonai
pigus mobilieji telefonai
mobilieji telefonai nokia
mobilieji telefonai samsung
mobilieji telefonai iphone

Anonimiškas rašė...

Apsilankykite musu puslapyje, Jums patiks

limuzinu nuoma
limuzinu nuoma kaune
Jachtos Nuoma
MOBILIEJI TELEFONAI

Anonimiškas rašė...

naudinga info.:

automobiliu nuoma
www.drive.lt
www.drive.lt
www.xpadangos.lt

Anonimiškas rašė...

mobilieji telefonai --- www.mobilierdve.lt --- www.mobilierdve.lt

Anonimiškas rašė...

pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai - pigus mobilieji telefonai -

Hua Cai rašė...

nfl jerseys wholesale
mac makeup
marc jacobs
michael kors outlet online sale
ray ban
ray ban uk
hollister clothing
ed hardy t-shirts
hollister clothing
gucci outlet
coach outlet
coach factory outlet
tiffany jewelry
lebron 10,lebron 11,lebron 12
air jordan 11
tiffany and co
ray ban sunglasses uk
oakley sunglasses
coach outlet online
louis vuitton outlet
swarovski jewelry
swarovski outlet
louis vuitton outlet online
louboutin shoes
mont blanc
hollister uk
ed hardy clothing
coach factory outlet
abercrombie outlet
kobe 9 elite
beats by dre
new balance shoes
karen millen uk
nfl jerseys
fred perry polo shirts
louis vuitton uk
adidas outlet
ghd hair straighteners
christian louboutin shoes
true religion
2015325li

Qing Cai rašė...

michael kors canada
kobe bryants shoes
ed hardy t-shirts
lebron shoes
tory burch shoes
oakley sunglasses
oakley sale
cheap ray ban sunglasses
mont blanc pens
coach outlet store
lebron james shoes
lululemon
ray ban
tory burch outlet online
tods outlet
cheap oakley sunglasses
pandora jewelry
salvatore ferragamo
chanel 2.55
celine outlet online
chanel bags
mac makeup
chanel outlet
air jordan shoes
chanel handbags
abercrombie
michael kors handbags
mlb jerseys
kobe shoes
lebron 12
cai2015525

Guo Guo rašė...

cheap wedding dresses
lebron james shoes
the north face uk
burberry outlet
cheap nike shoes
new york knicks jersey
true religion jeans
san antonio spurs jerseys
michael kors outlet
prada shoes
ugg boots
vans shoes
coach outlet
washington redskins jerseys
new york giants jerseys
philadelphia eagles jerseys
arizona cardinals jerseys
miami heat jersey
mizuno running
air max 2014
evening dresses
north face jackets
atlanta falcons jersey
canada goose outlet
air jordan 13
the north face outlet store
baltimore ravens jerseys
cleveland cavaliers jersey
new york jets jerseys
bottega veneta outlet
koby bryant shoes
hermes birkin
pittsburgh steelers jersey
los angeles lakers jerseys
oklahoma city thunder jerseys
dansko outlet
north face outlet
nike running shoes
tommy hilfiger outlet
chicago blackhawks jersey
new england patriots jerseys

mmjiaxin rašė...

ferragamo outlet, http://www.ferragamo.eu.com/
jordan shoes 2015, http://www.jordanshoes.us.com/
oakley sunglasses, http://www.oakleysunglasseswholesale.us.com/
canada goose jackets, http://www.canadagoose.us.org/
broncos jerseys, http://www.denverbroncos.org/
ralph lauren polo, http://www.ralphlaurenoutlet.in.net/
the north face outlet, http://www.thenorthfacejacket.us.com/
michael kors uk, http://www.michaelkorsbags.uk/
cheap soccer jerseys, http://www.cheapsoccerjersey.net/
supra footwear, http://www.suprashoes.us.com/
air jordan shoes for sale, http://www.airjordanshoes.us.org/
barcelona jersey, http://www.barcelonajerseys.net/
ray ban outlet, http://www.raybansunglassesonline.in.net/
nike air max 2014, http://www.airmax2014.net/
tiffany and co, http://www.tiffany-outlet.us.com/
hollister clothing store, http://www.hollisterclothingstore.net/
mizuno shoes, http://www.mizunorunningshoes.us/
air max shoes, http://www.nikeairmaxshoess.co.uk/
north face outlet, http://www.thenorthfaceclearances.us.com/
wedding dresses, http://www.cheap-weddingdresses.net/
mm0926

Rašyti komentarą