2011 m. rugpjūčio 20 d., šeštadienis

Pomidorų sriuba ir slaptas jos ingredientas

Gingered-Tomato-Soup

Mano virtuvės spintelės ir lentynos dar pilnos dovanotų, neišbandytų ir neaprašytų produktų (jei duoda, tai negi neimsi?). Lentynoje – kelios savo eilės laukiančios neapžvelgtos knygos. Jau buvau patikėjusi, kad busy season baigėsi: didieji darbai padaryti, beliks tik grįžti į savą ritmą, o gyvenimas ir vėl tekės ramesne vaga. Cha! Naivuolė. Išskėstom rankom priimu žavingus ir neįtikėtinus pasiūlymus, kuriu naujus planus ir darau taip, kaip sakiau, kad daugiau jau niekada nedarysiu.

Gingered-Tomato-Soup

Angliškas saldus imbierinis vynas „Stone's Original Green Ginger“, kurį išbandyti pasiūlė „Mineraliniai vandenys“ šaldytuve stovėjo jau geras mėnuo. Tiesą sakant, ragavusi jį buvau ne kartą (patikėkit manim, nieks geriau nesušildo žvarbų lapkričio vakarą, kiaurai permirkus kojas ir sustirus į ožio ragą), todėl tokio deal'o atsisakyti negalėjau nieku gyvu.

„MV“ ir tinklaraštininkų draugystės tikslas – supažindinti su retesniais, įdomesniais vynais ir pabandyti juos derinti prie maisto. Jurga kepė imbierinio vyno pyragą ir gamino spagečius su citrina, Renata maišė imbierinio vyno ir mėtų arbatos kokteilius, o aš sukau galvą, ką čia tokio pagaminus, kad nekvepėtų Kalėdomis. Jei ragavote ar bent uostėte šį vyną, sutiksite, kad jis dvelkia nieku kitu, tik pirmosiomis gruodžio savaitėmis ir Kalėdų laukimu.

Gingered Tomato Soup

Vyno ir maisto derinimo meno nesu perkandusi (derinimas „baltas vynas su žuvimi, raudonas – su mėsa“  nesiskaito. O pasak, „Mineralinių vandenų“ eksperto G. Jašinsko yra pernelyg abstraktus ir neretai netgi neteisingas), tad pamojavusi balta vėliava nusprendžiau vyną panaudoti pomidorų sriubai, kurios receptą radau gamintojų puslapyje.

Šiek tiek pakeičiau proporcijas ir ragaudama bei taisydama skonį išviriau kvapnią, sodraus skonio pomidorų sriubą su vos juntama, šildančia imbierų nata. Taip, imbierinis vynas – slaptas sriubos ingredientas (kaip apelsinų sultys šioje pomidorų sriuboje), tačiau skanią sriubą galite išvirti ir be ypatingo gėrimo tik pataisykite skonį įdėję šiek tiek cukraus ir paskaninę duonos skrebučiais ar sūriu. Skoniui nepakenktų ir švieži čiobreliai ar raudonėliai.

Ir dar. Piktieji komentatoriai, neteiskite, kad sriubai virti renkuosi konservuotus pomidorus. Mano galva sriuboms jie tinkamiausi. O sunokusius, sultingus šviežius pomidorus, kuriais nukrauta visa palangė, aš jau, ačiū, bet ir pati žinau kur sunaudoti.

Gingered-Tomato-Soup-4

Tiesa, likęs vynas nukeliavo į kokteilius (ačiū kaimynei Dovilei, kuri tokiais kokteiliais praėjusį savaitgalį ir privaišino). Taigi, ¾ stiklinės prikraukite grūsto ledo ar ledo kubelių, lygiomis dalimis pilkite imbierinį vyną ir pepsikolą, įmeskite porą griežinėlių žaliųjų arba paprastų citrinų ir gerą šaukštą kapotų mėtų. Proporcijas galite keisti pagal skonį.

Gingered Tomato Soup

Kreminė pomidorų ir imbierinio vyno sriuba

800 g konservuotų pomidorų
1 l daržovių sultinio
1
½  šaukšto pomidorų tyrės
4 svogūnai
1 citrinos sultys
30 g  sviesto
30 g miltų
250 ml „Stone's Original Green Ginger“ vyno *
grietinė arba grietinėlė
prieskoninės žolelės**

druska ir šviežiai grūsti juodieji pipirai

* Originaliame recepte siūloma pilti 120 ml vyno, man norėjosi labiau imbierinės sriubos, tad kiekį padvigubinau.
**Dėl patogumo pamėgau „Natur Compagne“ prieskoninių žolelių kubelius.

Puode užkaiskite sultinį. Smulkiai supjaustykite svogūnus ir kartu su konservuotais pomidorais sumeskite į puodą. Įberkite šiek tiek druskos, pipirų, sudėkite prieskonines žoleles, pomidorų tyrę ir kaitinkite ant silpnos  1 valandą. Puodą nukelkite nuo ugnies, sutrinkite el. trintuvu ar virtuvės kombainu.  

Kambario temperatūros sviestą gerai išsukite su miltais (jei reikia galite įlieti šiek tiek vandens) iki vientisos pastos. Miltų ir sviesto mišinį palengva įmaišykite į sriubą.

Puodą vėl statykite ant ugnies, supilkite imbierinį vyną ir citrinos sultis. Kaitinkite dar 5 minutes. Nukelkite nuo ugnies ir įmaišykite grietinėlę. Originaliame recepte sriubą siūlo skanautu su parmezano sūriu ir duonos skrebučiais

Mes valgėme šiek tiek kitaip: grietinėlę pakeitėme grietine ir sriubą ja skaninome jau lėkštėje. Pabarstėme grūstais pipirais ir užsikandome ciabatta.


Gingered-Tomato-Soup

Savaitgalio džiugesiai

*kinas: nieko naujo/gero nežiūrėjom. Savaitgaliui sąrašas sudarytas. O šiandienos nuotaiką atspindi „Vicky, Christina, Balrselona“ (2008)
*melodija: David Matthews „Crush“ ir „Stay or Leave“. Labai rekomenduju išgirsti žodžius...
*knyga: prieš miegą skaitau V. Purono „Nuo mamutų iki cepelinų arba Kai kas įdomaus iš Lietuvos kulinarijos istorijos“ („Vaga“, 1999). Už knygą ačiū „Mint Vinetu“, kurie per beveik metus nepamiršo mano prašymo.
*fotografija: Richard Jung klasika
*video: romantiškas Brigitos rugpjūčio pyragas.
*pasidaryk pats: sūūūūūūris!!!
*eko: ar patikėtumėt, kad šie indeliai popieriniai?
*tinklaraštis: „Dolce Vita by Laura“. Nežinau ką ji veikia, kuo dirba, bet žinau, kuo gyvena. Rašymo stilius veža.
*vieta: „Cukatos“. Nerealiausia nauja vieta Senamiestyje! Plačiau - rugsėjo  „Virtuvė. Nuo... Iki...“ 
*atradimas: rankų darbo „Chocolate Naive“ ledai. Dairykitės žydro ledų vežimėlio.
*savaitgalio planas: Blusų festivalis! lijo. Tikiuosi bent per Velomaratoną nelis.
*žodžiai: Jono Meko „Semeniškių idilės“


life is so damn good


ir man norisi rėkti meilę gyvenimui
ir Tau
Bookmark and Share Print Friendly and PDF

31 komentarai (-ų):

Maisto Diletante rašė...

Valgiau sededama prie kompiuterio ir saukstas taip ir liko pakeltoj rankoj, nes mintys nuplauke i tavo tinklarasti ir pomidorine nuostabi.

P.S. Egle, tau reiktu versti postus i anglu kalba, turetum milijonus gebeju :D

Egle rašė...

Maisto Diletante, wow! Ačiū už tokį per galvą vožiantį (gerąja prasme) komplimentą.

irgi Eglė rašė...

Nu KOKS fotogeniškas tas akmeninis (?) paviršius! Žavios nuotraukos!

Vio rašė...

Tai ar buvai blusinėtis? Aš buvau ir sumirkau iki apatinių :) būt gerai buvę tokio imbierionio vyno grįžus :) o sriuba bandau įsivaizduot kokio skonio..ne, reiks virti nes negaliu įsivaizduoti :)
o dėl konservuotų pomidorų visiškai pritariu,jie tinkamesni sriuboms, o tuos nuo palangiu valgau vienus kaip obuolius :)

Egle rašė...

irgi Egle, nu aš ir sakau, kad fotogeniškas! man jau kiek įgrisęs, vienos knygos fotosesijos pernelyg dažnai naudotas. bet kad fotogeniškas, tai faktas. parsitempiau prieš kelis mėnesius iš kiemo po rytinio bėgiojimo. Tik brangusis bamba, kad nėr tam akmeniui vietos namie ;D

Vio, nu tai kas per klausimas? Aišku, kad NEbuvau. Gi būtume tikrai susitikę kur po skėčiais ;) Apie 12 prad4jo lynoti, o mes dar nebuvom susiruošę. Tai nusprendėm, kad nevarom. kaip matau neveltui. Jurgos nesutikai?

O pomidorus dėt į sriubą, kaip ir braškes į pyragus ir kepinius, man atrodo NUODĖMĖ.

Kristina rašė...

O galima tikėtis didingojo katino nuotraukų kitam įraše? :))

Egle rašė...

Kristin, planuose nėr šito :) o jis labai laukiamas? ;D

Anonimiškas rašė...

Nezinau kaip sriuba, bet labai asciu uz nuoroda apie "restorana ant akmenelio". Bent pasvajojau...

Vio rašė...

nu va su Jurga prasilenkėm, paskui tik pamačiau, kad ir ji buvo :) mes ten greitai susisukom, nebuvo ko ten ilgai bimbinėt :) net Tų kepėjų keksiukų nebespėjom gaut, išpirko...bet pasišnekučiavom - labai malonūs žmonės Tie kepėjai :)

Laura rašė...

Aš vis užmesdavau akį į savo statistiką, ir vis mačiau, kad iš žaidimų aikštelės nuorodos veda. Nesupratau, kaip čia staiga tapau tokia populiari. Ogi žiūriu tu čia mane mini tarp savaitgalio džiugesių. Prisipažinsiu kiekvieną kartą nuraustu ir susikuklinu, kai kažkas mano tinklaštį pamini prie mėgstamų ar pagiria stilių. Tikrai labai malonu. O mane pas tave visada labai žavi ryškios ir nepakartojamos nuotraukos. Ir kaip tau taip gražiai išeina? O ką jau kalbėt apie viliojančius receptus... mmm... Aš ir taip apie Zanzibarą jau kurį laiką svajojau. O dabar kai pamačiau tą restoraną ant akmenėlio, dar labiau užsimaniau. :)

Kristina rašė...

Dar ir kaip laukiamas! :D
šiaip kieme po balkonu dažnai atslenka du tokie nemaži ir raini "prašytojai", bet labai jau išrankūs, tik visvien sėdi ir žiūri galvas užvertę. Pas jus nesilanko netyčia? :)

Egle rašė...

Anonime, kad tik mačytų ;)

Laura, nėra čia ko kuklintis. man visada noris, kad žmonės atrastų gerus ir tikrus dalykus. O jei aš galiu padėti jiems atrasti, tai why not? Apie gražius, gerus, fainus ir teisingus žmones reikia kalbėti garsiai, ar ne? :)

Kristina, na tikiuos bus artimiausiu metu. katino fotosesijų buvo pasipylę tuo metu, kai namie knygą fotkinau. akis nuo maisto pailsindavau katino mimikas begaudydama ;)

Egle rašė...

o vienas tų prašytojų, tai mūsų katino draugas :D atvaro prie balkono ir tupi. tada jie viens į kitą žiūri ir tipo bendrauja :)

užsuktum kada kavos į svečius, pati pamatytum ;)

Harini rašė...

Lovely photographs!

Austėja rašė...

Sveiki,
pamačiau, jog Facebooke viena kavinė panaudojo Jūsų nuotrauką. Kadangi jokios nuorodos apie autorių neradau, pagalvojau, kad nelabai gražu taip daryti :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=286547484742037&set=a.120633391333448.16823.113024118761042&type=1&theater

Egle rašė...

Ačiū, Austėja.... Pavargau kovoti aš su tokiais niekadėjais...
Bet, žinoma, netylėsiu... Ačiū labai už nuorodą ir rūpestį :)

Anonimiškas rašė...

What i don't realize is if truth be told how you're now not really a
lot more smartly-preferred than you may be right now.
You are so intelligent. You recognize thus significantly in terms of this matter, produced me
individually imagine it from so many numerous angles.
Its like women and men are not involved unless it is one
thing to accomplish with Lady gaga! Your personal stuffs outstanding.
All the time care for it up!

My web site :: Call of duty Ghosts Hack

Anonimiškas rašė...

visai nieko :)

________________

autobusų nuoma mikroautobusų nuoma

Anonimiškas rašė...

grazios nuotraukos ! :)

darbas anglijoje
plastikiniai langai

Anonimiškas rašė...

I was pretty pleased to find this page. I need to to thank you for ones time just for this fantastic read!!
I definitely savored every part of it and I have you saved as a favorite to see new information on your
site.

My web page :: get ex back by i can't accept not trying

Anonimiškas rašė...

aciu, labai geras receptukas! ! ! puikiai

darbas anglijoje vasara
geras darbas anglijoje
darbas anglijoje sandeliuose
geri darbai anglijoje

Anonimiškas rašė...

patiko, reikes pasigaminti!

geri plastikiniai langai
DOMUS langai
kvepalai pigiau
www.parfumerine.lt

Anonimiškas rašė...

labai patiko, skonis geras,aciu!

slenkančiųjų kiemo vartų automatika
varstomųjų kiemo vartų automatika
automatiniai kiemo vartai
www.rogertechnology.lt

Anonimiškas rašė...

nuostabus receptas

Drabuziai internetu
Rubai internetu
Marskineliai
stilingi drabuziai

Anonimiškas rašė...

na visai patiko,aciu

darbas anglijoje vasara
darbas anglijoje sandeliuose
darbas londone ir anglijoje
darbas anglijoje ūkyje
darbas fabrikuose

Anonimiškas rašė...

Apsilankykite musu puslapyje, Jums patiks

limuzinu nuoma
limuzinu nuoma kaune
Jachtos Nuoma

Anonimiškas rašė...

I every time spent my half an hour to read this website's posts daily along with
a mug of coffee.

my site :: Chinese interpreters

Anonimiškas rašė...

I think that what you said made a great deal of
sense. However, think on this, suppose you typed a catchier post title?
I am not saying your information isn't solid., but suppose you added something
that makes people desire more? I mean "Pomidorų sriuba ir slaptas jos ingredientas" is kinda
boring. You might look at Yahoo's home page and watch how they create news titles
to grab viewers to click. You might try adding a video or a pic or two to get readers interested about everything've got to say.
Just my opinion, it could bring your blog a little livelier.


My weblog: three stone engagement ring designs

Anonimiškas rašė...

of course like your web-site however you need to
check the spelling on quite a few of your posts. Many of
them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the truth then again I will certainly come back
again.

Here is my page - ultimate bladder support (www.youtube.com)

Anonimiškas rašė...

mobilieji telefonai --- www.mobilierdve.lt --- www.mobilierdve.lt

Hua Cai rašė...

christian louboutin
coach outlet store
nba jerseys
cheap soccer jerseys
nhl jerseys wholesale
prada handbags
tiffany and co jewelry
ray ban sunglasses
toms outlet
coach outlet
giuseppe zanotti
cheap jordans
kate spade outlet
nike air force 1
ralph lauren polo shirts
lacoste polo shirts
marc jacobs handbags
iphone 6 cases
air force 1 shoes
hollister shirts
toms shoes
michael kors outlet online
ralph lauren
fitflop shoes
ray ban sunglasses
lululemon outlet online
mont blanc pens for sale
true religion outlet
chanel bags
adidas shoes
new balance 574
polo ralph lauren
ray ban aviator sunglasses
cheap ray ban sunglasses
tods shoes
toms outlet
hollister
asics running shoes
ghd
lacoste outlet
2015325li

Rašyti komentarą