Apklausa: kada jums dovanojo gėles?

Gauti dovanų labai smagu, o jeigu dar į kompaniją ateina ir toks meškinas https://memeliogeles.lt/preke/200cm-meskinas/ , tuomet yra dvigubai smagiau. Išlepinti žmonių ir dovanoti gėles per dažnai irgi nebūtina. Tačiau kai kas turėtų susiimti ir gėles dovanoti dažniau… Klausiame atsitiktinių praeivių, kada joms ir jiems paskutinį kartą kažkas dovanojo gėlių.

Pianistas, 28 metų

Gėlės visiemsPaprastai geles Klaipedoje po koncertų gaunu dažniau ir gausiau negu kitur. Man labai patinka šis pajūrio miesto svetingumas, ir iš tikrųjų pačios gėlės yra labai skoningos. Nors tai laikoma nevyriška, bet man patinka gėlės. Kam jos gali nepatikti? Juk jos žydi, yra gražios, ir tai pagarbos ženklas. Aišku, per šventes vyrams gėlės dovanojamos rečiau, tai bent jau scenos artistams pavyksta jų gauti. O juk gėlės yra artimos menininko sielai, mėgstančiai ir vertinančiai grožį.

Žmona, 40 metų

Toliau skaityti „Apklausa: kada jums dovanojo gėles?”

Spausdinti dantys – jau netolimoje ateityje

3D spausdintuvai jau naudojami įvairiose srityse, taip pat ir medicinoje, įskaitant ir dantų implantologiją, kur iš biologiškai suderinamos tam tikslui skirtos medžiagos, panašios į gumą, spausdiami chirurginiai gidai. Tačiau jau visai netolimoje ateityje dantų implantacija turėtų patirti tikrą proveržį, kai 3D spausdintuvu bus pradėtos spausdinti dantų karūnos, tilteliai ir patys dantu implantai.

Šia linkme dirbama jau eilę metų. Dar 2015-aisiais Groningeno universitete (Nyderlandai) buvo sukurta antibakterinių savybių turinti medžiaga, tinkama spausdinimui. Testuojama medžiaga buvo išspausdinta 3D spausdintuvu, o po to sukietinta UV spindulių pagalba. Kol kas neištestuota, kaip ši medžiaga reaguoja į dantų pastą ir ar ji pakankamo tvirtumo, kad galėtų būti naudojama kaip dantys.

Dantu implantaiKadangi 3D spausdinimui naudojamas nepakankamo kietumo plastikas, atliekamai ir tyrimai, siekiant sukurti keramiką, tinkamą spausdinimui. Aacheno universitete Vokietijoje atlikta studija apie galimybę 3D spausdinimui naudoti cirkonio miltelius. Nors konstatuota, kad ši medžiaga 3D spausdinimui netinka, jie pasiūlė ir išbandė naują itin didelio tikslumo spausdinimo techniką (direct inkjet printing), tinkamą ir dantų keramikai.

Toliau skaityti „Spausdinti dantys – jau netolimoje ateityje”