Traktorių ir kitų žemės ūkio mašinų eismo ypatumai

Ar lėtai važiuojantys traktoriai kelyje gali būti aplenkti per ištisinę juostą? Kaip turi važiuoti platus kombainas? Kokios yra kelių eismo ypatybės traktoriams? Šiek tiek apie visa tai – skaitykite žemiau.

Lenkimo klausimas

Traktoriai žemės ūkiuiPagrindinė problema, su kuria susiduria kiti vairuotojai, kelyje pamatę traktorių ar kitą stambių gabaritų labai lėtą transporto priemonę, tai jų greitis ir lenkimas. Kelių eismo taisyklės numato, kad jeigu priekyje važiuojanti transporto priemonė važiuoja lėčiau nei 30 km per valandą, tuomet vairuotojai gali ją lenkti net ir nepaisydami ženklo "lenkti draudžiama". Tai apvalus ženklas su raudonais apvadais, ir su dviem automobiliais paveikslėlyje: raudona ir juoda mašina. Taigi, šis draudimas leidžia lenkti tokias mašinas kaip kad traktoriai, kombainai. Žinoma, lenkiant reikia įsitikinti, kad tą daryti saugu. Visgi, jeigu buvo toks ženklas pastatytas, tikėtina, kad esate ruože, kuriame lenkimas nėra labai saugus, todėl reikia būti labai budriems. Čia vairuotojai dažnai klysta, ir galvoja, kad lenkti lėtus traktorius jie gali net ir kirsdami ištisinę kelio liniją. Tačiau tai didžiulė, kartais net mirtina klaida. Lenkti per ištisinę negalima jokiais atvejais, net jeigu priešais jus kažkas važiuotų 10 km per valandą greičiu. Ką privalo daryti pati transporto priemonė, važiuojanti tokiu greičiu? Traktorius ar kombainas turėtų stengtis nebūti kliūtimi kalyje: visada, kai tik įmanoma, pasitraukti į kelkraštį ir leisti transporto priemonėms aplenkti. Aišku, tai nebus įmanoma visada, tačiau apskritai traktorius turėtų būti linkęs tą daryti, kai tik galima.

Kur važiuoti negalima

Toliau skaityti „Traktorių ir kitų žemės ūkio mašinų eismo ypatumai”

Skalbiame purviniausius dalykus: ką žinoti

Ne tik skalbimo masinu meistras, bet ir kiekvienas namų šeimininkas pasakys, kad labioausiai komplikuotas skalbimas yra visai ne kokių lengvų tiulio užuolaidų, o tiesiog itin purvinų skalbinių. Turbūt ir jūs tokių pirkaupę turite, tačiau kaip juos skalbti, kad viskas būtų gerai? Štai keletas principų, kurie tiks turint bet kokią skalbimo mašiną, svarbiausia skalbti taip, kaip nurodyta, ir galėsite džiaugtis tikrai gera skalbinių kokybe.

Išsiaiškinkite, ar nėra, ką reikia skalbti rankomis

Skalbimo meistraiVisų pirma, peržiūrėkite tam tikrus ar visus skalbinius, kuriuos planuojate skalbti, ir patikrinkite, ar nėra tokių, kuriuos rekomenduotų skalbti rankomis. Tokie dalykai būna nurodyti ant etiketės. Jeigu pamatysite tokią informaciją, tai taip ir bus: šie skalbiniai skirti tik skalbti rankomis. Tai gali būti dėl įvairių priežasčių: gal audinys neatsparus karštai temperatūrai. Gal jis labai trapus ir bet koks centrifugavimas jį suplėšytų, ištampytų. Pvz., vilnonius audinius apskritai reikia skalbti visiškai kitaip.

Nedėkite dažančių skalbinių į skalbimo mašiną

Toliau skaityti „Skalbiame purviniausius dalykus: ką žinoti”