Traktorių ir kitų žemės ūkio mašinų eismo ypatumai

Ar lėtai važiuojantys traktoriai kelyje gali būti aplenkti per ištisinę juostą? Kaip turi važiuoti platus kombainas? Kokios yra kelių eismo ypatybės traktoriams? Šiek tiek apie visa tai – skaitykite žemiau.

Lenkimo klausimas

Traktoriai žemės ūkiuiPagrindinė problema, su kuria susiduria kiti vairuotojai, kelyje pamatę traktorių ar kitą stambių gabaritų labai lėtą transporto priemonę, tai jų greitis ir lenkimas. Kelių eismo taisyklės numato, kad jeigu priekyje važiuojanti transporto priemonė važiuoja lėčiau nei 30 km per valandą, tuomet vairuotojai gali ją lenkti net ir nepaisydami ženklo "lenkti draudžiama". Tai apvalus ženklas su raudonais apvadais, ir su dviem automobiliais paveikslėlyje: raudona ir juoda mašina. Taigi, šis draudimas leidžia lenkti tokias mašinas kaip kad traktoriai, kombainai. Žinoma, lenkiant reikia įsitikinti, kad tą daryti saugu. Visgi, jeigu buvo toks ženklas pastatytas, tikėtina, kad esate ruože, kuriame lenkimas nėra labai saugus, todėl reikia būti labai budriems. Čia vairuotojai dažnai klysta, ir galvoja, kad lenkti lėtus traktorius jie gali net ir kirsdami ištisinę kelio liniją. Tačiau tai didžiulė, kartais net mirtina klaida. Lenkti per ištisinę negalima jokiais atvejais, net jeigu priešais jus kažkas važiuotų 10 km per valandą greičiu. Ką privalo daryti pati transporto priemonė, važiuojanti tokiu greičiu? Traktorius ar kombainas turėtų stengtis nebūti kliūtimi kalyje: visada, kai tik įmanoma, pasitraukti į kelkraštį ir leisti transporto priemonėms aplenkti. Aišku, tai nebus įmanoma visada, tačiau apskritai traktorius turėtų būti linkęs tą daryti, kai tik galima.

Kur važiuoti negalima

Ar visada su tokiomis transporto priemonėmis galima važiuoti, kur tik norisi? Iš tiesų, būtų galima važiuoti ne visur. Automagistralės, taip pat greitkeliai: tai deja ne vieta tokioms transporto priemonėms ir reikėtų joms pasirinkti paprastus kelius. Taip pat važiuoti galima tik į dirbamus laukus ar iš jų, o ne šiaip kažkur važinėtis, kur nebūtina. Stambios mašinos turi savo didesnę masė, plotį, aukštį, ilgį. Todėl važiuojant dar reikėtų ir sekti kelio draudžiamuosius ženklus, nurodančius, kur negali važiuoti, pvz., riboto svorio, gabaritų transporto priemonės. Privačių kelių savininkams kartais reikia teikti prašymus, kad būtų leidžiama važiuoti tam tikrais keliais.

Gabaritų pažymėjimas

Visos šios transporto priemonės taip pat turi būti specialiai pažymimos skiriamaisiais ženklais. Turi labai gerai matytis gabaritai, iš galo viskas žymima raudonai, šonuose geltonai, priekyje balta spalva.

Viena mintis apie „Traktorių ir kitų žemės ūkio mašinų eismo ypatumai“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *