4 patarimai pradedantiesiems baidarininkams

Kai už lango toks geras oras, o saulė visus tiesiog vyte veja iš miesto, daugeliui tikriausiai kyla noras tuojau pat rezervuoti baidares ir nieko nelaukiant pasileisti į kelionę Lietuvos upėmis. Kaip bebūtų, jei esate pradedantysis ir dar niekada neplaukėte baidarėmis, yra keletas dalykų kuriuos turėtumėte žinoti.

Nors iš esmės ši aktyvi pramoga yra ganėtinai saugi ir prieinama daugeliui, jai vis tiek būtina tinkamai pasiruošti ir žinoti ko tikėtis. Šiame straipsnyje pateiksime 4 patarimus pradedantiesiems, kurie leis geriau suprasti ką reikėtų padaryti prieš pirmąją kelionę baidarėmis. Perskaitę straipsnį iki galo galėsite drąsiai rezervuoti baidares ir pasileisti į nuotykį.

Renkitės pagal vandenį, o ne pagal orą

Baidares vasaraiTikriausiai didžiausia klaida kurią daro absoliuti dauguma pradedančiųjų, tai aprangos pasirinkimas atsižvelgiant vien tik į oro temperatūrą. Netinkama apranga gali sukelti labai daug diskomforto ir jūsų kelionę baidarėmis paversti tikru pragaru. Nors lauke gali būti visiškai giedra, o termometro stulpelis būti pakilęs gerokai virs 30 laipsnių, jūs visų pirma turėtumėte atsižvelgti ne į oro, bet į vandens temperatūrą. Jei plauksite upe, kurios vanduo yra ledinis, pasirinkite atitinkamą aprangą. Be to, egzistuoja didelį tikimybė kad bent kartą per kelionę teks įkristi į vandenį, todėl taip pat turėkite tai omenyje.

Taisyklingai laikykite irklą

Nors atrodo kaip visiškai akivaizdus dalykas, labai daug žmonių pirmą kartą plaukdami baidarėmis irklą laiko netaisyklingai ir dėl to išeikvoja labai daug jėgų bei pavargsta. Irklą reikėtų laikyti abejomis rankomis, šiek tiek plačiau nei pečių plotis. Jūsų krumpliai turėtų būti vienoje linijoje su irklo ašmeniu. Irkluoti reikia sukamaisiais judesiais – tokiu būdu irklas į vandenį bus nardinamas ne plokštuma, o būtent briauna. Jau patekęs į vandenį, irklas bus pasuktas ir nustums didesnį kiekį vandens. Taip irkluodami plauksite greičiau, o jėgų sunaudosite mažiau.

Niekada neplaukite vienas

Jei tai jūsų pirmoji kelionė, jokiais būdais nesileiskite į ją vienas. Net jei plauksite labai negilia ir nesraunia upe, plaukiant vienam iškyla didesnė rizika susidurti su rimtais pavojais. Netgi patyrę baidarininkai labai vengia solo kelionių, todėl nepadarykite šios klaidos

Turėkite atsarginių rūbų

Kaip jau minėjome, egzistuoja labai didelė tikimybė, jog plaukiant baidare jums bent kartą teks įkristi į vandenį. Dėl šios priežasties rekomenduojama visuomet turėti sausų rūbų rezervą atsargoje. Paprasčiausiai įsidėkite juos į neperšlampamą maišelį ir patalpinkite savo baidarėje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *