Idealios sofos pasirinkimas. 4 svarbiausi patarimai

Kokią sofą geriausia pasirinkti? Šį klausimą sau užduoda visi nusprendę įsigyti naujus svetainės minkštus baldus.

Geriausia sofa – ta ant kurios Jums patogu. Komfortabilus, šiuolaikiško modernaus dizaino baldas atsidūręs svetainėje kaipmat tampa pagrindiniu interjero elemnetu.

Tad į kokius svarbius faktorius verta atkreipti dėmesį renkantis minkštus baldus

Modernios sofos dažniausiai pasižymi iš pirmo žvilgsnio paprastu, tačiau išskirtiniu dizainu, praktiškumu ir funkcionalumu. Šiuolaikiniai minkšti baldai taip pat skirstomi ir pagal sėdėjimo minkštumą.

Patogus-minksti-baldai

Itin minkšta sofa prisitaiko prie Jūsų kūno formos ir suteikia galimybę atsipalaiduoti. Tokia sofa labiausiai tinka žmonėms, kurie mėgsta patogumą, bet nėra ypatingai pedantiški, mat jos sėdimos pagalvės dažnai būna susiglamžiusios.

Stangresnė sofa kaip tik labiau palaiko nugarą ir taisiklingą sėdėseną. Stangresnių minkštų baldų privalumas – jie visuomet atrodo tvarkingesni, daug mažiau suglamžyti, ilgiau išlaiko gerą pradinę išvaizdą.

Daugelis gamintojų savo klientams suteikia galimybę patiems pasirinkti minkštų baldų apmušalus – spalvą ir pačią medžiagą. Tačiau štai apie ką Jūs privalote pagalvoti prieš padarant sprendimą.

a) Kam bus skirta ši sofa? Kokias funkcijas ji privalo atlikti?

Štai kas turima omenyje. Šeimyninė sofa gerokai skiriasi nuo viengungio minkštų baldų arba baldų skirtų pasitikti svarbius svečius prabangiuose namuose. Juk kalba eina apie visiškai skirtingus modelius su skirtingomis funkcijomis.

Patogios-sofos

Kiek žmonių privalo nuolat patogiai sėdėti? Ar yra šeimoje vaikų ir vyresnių, solidaus amžiaus žmonių? Pastariesiems aktualiausias momentas – lengvas, patogus atsisėdimas ir atsikėlimas. Tai gali būti problematiška jeigu sofos sėdimoji dalis yra žemesnė nei standartinė. Venkite tokių modelių.

O galbūt dažnai sulaukiate giminaičių ir bus reikalingas miegojimo mechanizmas?

b) Koks turėtų būti sofos ir kambario dydžio santykis?

Reikia turėti omenyje, kad matant sofą baldų salone gali susidaryti kažkiek klaidingas įspūdis dėl sofos matmenų, mat parduotuvių parodinės salės yra erdvesnės nei Jūsų namų svetainė. Prieš užsisakant, namuose būtinai išsimatuokite pageidaujamą sofos užimamą vietą, taip tiksliausiai žinosite kokius matmenis pasirinkti. Palikite vietos patogiam praėjimui. Jos prireiks dar daugiau jeigu šeimoje yra maži vaikai.

c) Kiek aktyviai sofa bus naudojama, kokias realiai apkrovas patirs?

Tai labai lengvas klausimas, visgi dažnai žmonės tiesiog apie jį nepagalvoja. Jeigu turite mažų vaikų, sofa garantuotai bus aktyviai naudojama ne tik sėdėjimui, todėl būtinai teiraukitės pardavėjo, kurie siūlomi apmušalai yra impregnuoti ir paprasčiau valosi. Klauskite kokie gobelėnai yra tvirtesni ir kurių sofų apmušalai yra pilnai nuimami.

Jeigu namuose turite šunį ar katę rinkitės glotnius, labai lygius, be apčiuopiamos tekstūros audinius.

d) Ar Jums aktuali ryški spalva svetainėje?

Originalaus dizaino minkšti baldai tampa Jūsų svetainės pagrindiniu traukos abjektu, todėl pagalvokite ar jie privalo būti ryškūs arba kaip tik mažai išsiskiriantys savo spalva. Bet kuris ryškus baldas savaime traukia daugiau dėmesio, kas ilgainiui gali ir pabosti, o neutralios spalvos sofą visuomet galima paryškinti akcentinėm pagalvėm, kurios gerokai keičia netgi visą jos išvaizdą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *