Klubo sąnario keitimo operacija

Atlikdamas klubo sąnario pakeitimą, chirurgas pašalina pažeistas klubo sąnario dalis ir pakeičia jas dalimis, paprastai pagamintomis iš metalo, keramikos ir labai kieto plastiko. Šis dirbtinis sąnarys (protezas) padeda sumažinti skausmą ir pagerinti sąnario funkciją.

Klubo sąnario keitimas arba kitaip – klubo endoprotezavimas gali būti jūsų pasirinkimas, jei klubo skausmas trukdo kasdienei veiklai, o nechirurginis gydymas nepadėjo ir yra nebeveiksmingas. Artrito pažeidimas yra dažniausia priežastis, dėl kurios reikia pakeisti klubo sąnarį.

Chirurginės procedūros priežastys

Būklės, kurios gali pažeisti klubo sąnarį ir todėl gali prireikti klubo pakeitimo operacijos, yra šios:

1) Osteoartritas. Paprastai žinomas kaip susidėvėjimo artritas, osteoartritas pažeidžia slidžią kremzlę, dengiančią kaulų galus ir padedančią sąnariams judėti sklandžiai.

2) Reumatoidinis artritas. Reumatoidinis artritas, kuris atsiranda dėl pernelyg aktyvios imuninės sistemos, sukelia tam tikro tipo uždegimą, kuris gali ardyti kremzlę ir kartais apatinį kaulą, dėl kurio pažeidžiami ir deformuojami sąnariai.

3) Osteonekrozė. Jei į klubo sąnario rutulinę dalį tiekiama nepakankamai kraujo, pvz., dėl išnirimo ar lūžio, kaulas gali skilti ir pradėti deformuotis.

Galite apsvarstyti pakeisti klubo sąnarį, jei jaučiate klubo skausmą, kuris:

1) Išlieka, nepaisant vaistų nuo skausmo vartojimo;

2) Blogėja vaikštant, net su lazdele ar vaikštynėmis;

3) Trukdo jūsų miegui;

4) Sunku apsirengti;

5) Įtakoja jūsų gebėjimą lipti arba nusileisti laiptais;

6) Sunku pakilti iš sėdimos padėties.

Galimos rizikos

Rizika, susijusi su klubo sąnario pakeitimo operacija, gali būti:

1) Kraujo krešuliai. Po operacijos kojų venose gali susidaryti krešulių. Tai gali būti pavojinga, nes krešulio dalelė gali atkibti ir nukeliauti į plaučius, širdį arba į smegenis. Jūsų gydytojas gali skirti kraujo krešumą slopinančių vaistų, kad sumažintų šią riziką.

2) Infekcija. Infekcijos gali atsirasti jūsų pjūvio vietoje ir gilesniuose audiniuose šalia naujo klubo. Dauguma infekcijų gydomos antibiotikais, tačiau dėl didelės infekcijos, esančios šalia jūsų protezo, gali prireikti operacijos, kad būtų pašalintas ir pakeistas protezas.

3) Lūžis. Operacijos metu sveikos klubo sąnario dalys gali lūžti. Kartais lūžiai yra pakankamai maži, kad užgytų patys, tačiau didesnius lūžius gali prireikti stabilizuoti strypais, varžtais ir galbūt metaline plokštele ar kaulų transplantavimu.

4) Dislokacija. Dėl tam tikrų padėčių naujojo sąnario rutulys gali „išeiti“ iš duobutės, ypač per pirmuosius kelis mėnesius po operacijos. Jei klubas išnirsta, gydytojas gali pritvirtinti įtvarą, kad klubas būtų tinkamoje padėtyje. Jei jūsų klubas nuolat išnirsta, norint jį stabilizuoti, dažnai reikia operacijos.

5) Kojos ilgio pasikeitimas. Jūsų chirurgas imsis veiksmų, kad išvengtų problemos, tačiau kartais dėl naujo klubo viena koja pailgėja arba trumpėja už kitą. Kartais tai sukelia raumenų aplink klubą susitraukimą. Tokiu atveju gali padėti laipsniškas šių raumenų stiprinimas ir tempimas. Tikėtina, kad po kelių mėnesių nepastebėsite likusio nedidelio kojų ilgio skirtumo.

6) Atsipalaidavimas. Nors naudojant naujesnius implantus ši komplikacija pasitaiko retai, naujasis sąnarys gali neprisitvirtinti prie kaulo arba laikui bėgant atsilaisvinti, sukeldamas klubo skausmą. Problemai išspręsti gali prireikti papildomos operacijos.

7) Nervų pažeidimas. Retai gali būti pažeisti nervai toje vietoje, kur įdedamas implantas. Nervų pažeidimas gali sukelti tirpimą, silpnumą ir skausmą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *