Kodėl darbas šiltnamyje – sveikas psichikai?

Kodėl šiltnamiai, daržai ir sodai – tai geriausias būdas išspręsti savo psichologines bėdas, atsipalaiduoti ir pasinerti į tikrai svaiginančią kelionę savo poilsio ir relaksacijos link? Panagrinėkime ne šiltnamių kainas, ne sodininko kalendorių ir daržovių maistingumą, o tai, kuo šiltnamis yra naudingas jūsų emocinei būklei, sielos sveikatai.

Pamirštate savo bėdas

Naujas šiltnamisVisų pirma, šiltnamiai yra labai aiškios uždaros, pusiau atviros erdvės. Užsidarydami šiltnamyje, jūs tarsi atsiribojate nuo visko, kas jus kankina kituose gyvenimo sektoriuose. Tai yra, galbūt jūs labai nervinatės dėl savo karjeros, šeimos, sveikatos, šalies padėties ar kitų dalykų. Tačiau ateidami į šiltnamį jūs atsiribojate nuo viso to ir išgyvenate tik džiaugsmą, būdami ten ir besitvarkydami. Kartu tai nėra tokia uždara erdvė, kuri įkalintų ir tik labiau pridėtų nerimo. Šiltnamis visada yra pusiau skaidrus, taigi, esate pusiau gamtoje, o ta yra įkvepiantis momentas.

Esate susikoncentravę

Tam, kad šiltnamiai būtų tinkamai prižiūrėti, ten patekus reikia galvoti, ką darote. Ką ir kaip pasėti, kaip sodinti, ką palieti, kokiais kiekiais, ką nugenėti ir kt. Taigi, reikia apie tai galvoti ir tokiu būdu padaryti viską taip, kad tik tame šiltnamyje viskas būtų geriau. Tyrimai rodo, kad susikoncentravęs į vieną veiklą žmogus, o ne blaškomas milijono dirgiklių bei daugybės aplink landžiojančių minčių, yra laimingesnis, galintis prasmingiau darbuotis savo gyvenime. Kai tik žmogus patenka į aplinką, kur vienu metu jį užpuola labai daug skirtingų rūpesčių, kur jis iškart turi rūpintis daugybe dalykų, tuomet jam pasidaro iškart sunku, jis ima nerimauti, nepadaro nei vieno, nei kito, jaučiasi nelaimingas.

Būnate gamtoje

Ir galiausiai – jeigu esate šiltnamyje, tai esate gamtoje. Dirbate su ne virtualiais dalykais. Juk mes įpratę kiekvieną dieną būti tarsi pririšti prie virtualaus pasaulio, jame kone paskęsti ir visą laiką jame leisti. Tačiau tuomet, kai esate gamtoje, jūs pagaliau prisiliečiate ne prie to, kas gali pranykti, jeigu tik pradings internetas. Jūs pagaliau esate ne simuliacijoje, o realybėje, pagal kurią sukurtos visos kitos simuliacijos. Esate pačiame didingiausiame kūrinyje – šiame pasaulyje. Auginate gyvybę šiltnamyje, vadinasi, kartu išgyvenate ir tikrąjį atsinaujinimo, gamtos ir gyvybės ciklų stebuklą. Tai pakrauna mus dvasinės ramybės, džiaugsmo, ir taip mes tampame laimingesni, jaučiame pilnatvę, o ne tuštumą. Galiausiai, padirbę sode, dar ir turėsite iš to realios naudos – maisto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *