Kodėl pinga lėktuvų bilietai?

Kuo labiau į praeitį gręšimės, tuo labiau atrodys, kad lėktuvų bilietai būdavo kažkokia prabanga, ir tik kai kas galėdavo pasikelti į padanges mechaniniais sparnais. Tačiau dabartinė situacija rodo, kad lėktuvų bilietai jau tikrai nėra prabangos dalykas.

Sako, kad ateityje skrydžiai bus nemokami

Kai oro linijos bando prognozuoti ateitį, tiek jos, tiek įvairūs kiti šioje transporto ir pramogų rinkoje dirbantys žmonės pabrėžia, jog lėktuvų bilietai yra vis pigesni ir pigesni. Gali būti, kad ateityje jie pasidarys netgi nemokami. Tuomet iš ko išsilaikys lėktuvai? Gali būti, kad ji išsilaikys iš paslaugų, kurias žmonės gaus oro uoste.

Pirmieji skrydžiai – tik turtuoliams

Bilietai pigiauJeigu atsigręžtume atgal, matytume, kad aviacijos istorija buvo tikrai sudėtinga ir skaudi. Kiek lėktuvų turėjo sudūžti, kiek pilotų ir keleivių žūt, kol galiausiai buvo išvystyta tokia, kokia yra dabar. Saugi, patikima, ir kasdien pergabenantis tūkstančius keleivių, padedanti labai greitai pasiekti norimą tašką. Kadaise pirmieji skrydžiai jau saugesniais lėktuvais būdavo suteikiami tik turtuoliams, paprasti žmonės to neįpirkdavo. Vėliau tai tapo ir labiau prieinamo dalyku, tačiau vis tiek lėktuvai Boeing galėdavo pergabenti tik tuos, kurie būdavo pasiryžę už bilietus mokėti labai daug. Dabartinė suaugusių jaunų žmonių karta galbūt atsimena nepriklausomybės pradžią, kada lėktuvas iš tiesų buvo labai prabangus dalykas, ir ne kiekvienas jame galėjo atsidurti. O jeigu kas nors iš pažįstamų būdavo skridęs į užsienį lėktuvu, tai atrodė kaip kažkas tikrai nepaprasto.

Išvystyta technika ir oro transportas

Tačiau šiais laikais sunku patikėti, kad kadaise taip dažnai krisdavo lėktuvai. O patikėti reikėtų. Juk pakanka vien ateiti į aviacijos muziejų Kaune, esantį prie Dariaus ir Girėno aerodromo, ir pamatysite, kiek daug kuopų prie lėktuvų prieš mažiau negu 100 metų stovi ir fotografuojasi, o vėliau kyla į skrydį, kaip į nežinią, kur neaišku, kuo viskas pasibaigs. Dabar išvystyta technika yra tokia patikima, ką doro transportas laikomas vienu patikimiausių. Todėl ir keliauti juo yra saugiausia.

Kainos ir sezoniškumas

Žvelgdami į bilietų kainas, pastebime, kad jos yra nereguliarios. Jos nuolat keičiamos, siekiant parduoti kuo daugiau ir brangiau. Vien tas nereguliarumas dažnai žmones verčia apsispręsti ir pirkti – nes, kas žino, galbūt, kol nenupirksite, per dieną bilietai ir pabrangs. Kuo daugiau nupirkta, tuo brangiau – tas dėsnis taip pat galioja, tad pirmieji visada išlošia.

3 mintys apie „Kodėl pinga lėktuvų bilietai?“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *