Giminių susitikimas – išskirtinio tipo renginys

Renginiu organizavimas Mazeikiuose„Praėjusį savaitgalį visa giminė suvažiavo į Mažeikius – ten vyko mūsų senelio jubiliejus. Kadangi jis gyvenime dirbo pavojingą darbą, o ir sirgo visokiomis ligomis, visi džiaugiamės, kad taip ilgai išgyvens. Tad su džiaugsmu, pasisamdžius profesionalus, buvo pradėtas renginiu organizavimas Mazeikiuose ir visos giminės sukvietimas“, – įspūdžiais apie išskirtinę šventę dalijasi mūsų skaitytoja. Moteris sako, kad vertėtų atkreipti dėmesį į išskirtinę švenčių rūšį. Labai kompaktišką, bendruomenišką, tačiau iš dalies virstančią formalia. Tokių renginių organizavimas užima daug laiko, o renginiui įvykus, daug kas užmezga naudingų kontaktų. Tai – giminių susitikimai.

Giminė susėdo už ilgo stalo

„Kaip ir per visus giminės susitikimus, taip ir čia Mažeikiuose mūsų giminė laikėsitam tikros tradicijos. Kiek teko girdėti, tai giminių susitikimai irgi kartais pavirsta tokiais dideliais renginiais, kad jų organizavimui net samdomos specialios firmos, kurios užsiima būtent renginių organizavimu. Mes taip pat pasikliovėme vienos renginių organizatorių firmos rūpesčiu ir pagalba, ir tai iš tiesų palengvino mūsų organizavimo naštą“, – sako moteris.

Kraštietė prisimena, jog viskas atrodė kaip įprastas renginys, tačiau turėjo ir numatytą tvarką, kuri leido visiems sutilpti į laiko rėmus bei smagiai praleisti laiką. „Pirmiausiai viskas prasidėjo nuo tradicinio susitikimo prie ilgų stalų. Kas tai per susitikimai? Ilgi stalai, išdėlioti troboje ratu palei sienas – tam, kad visi galėtų susėsti ir pasikalbėti, pasipasakoti, kaip kam sekasi. Buvo sudarytas didelis giminės medis, ir buvo aišku, kad visiems reikės kažkiek apie save pakalbėti, grupuojantis pagal tą giminės medį. Žmonių buvo labai daug, visi buvo pasiruošę, ką kalbės. Tie, kas labiausiai jaudinasi kalbėti prieš minią, buvo net susirašę savo kalbas į užrašų knygeles. Bet tai atrodė ir buvo tikrai labai miela. Tačiau aš džiaugiausi, kad galėjau sudalyvauti tokiame renginyje. Žinote, kai dabar taip laikai greitai keičiasi, o giminės taip greitai išsiblaško į visas pasaulio puses, tai mes visi susitinkame vis rečiau, todėl ir tokių renginių tradicija bei organizavimas nuolat nyksta. Be to, tiek aš, tiek visi kiti, užmezgėme ir naudingas pažintis, per naują vieni kitus atradome“, – džiaugiasi moteris.

Filmas – programos dalis

Viena iš įdomesnių ir netradicinių programos dalių – filmas apie jubiliato gyvenimą. Kaip pasakojo renginio dalyvė, organizatoriai tokį filmą parūpino sumontavę visą turėtą vaizdo ir foto medžiagą apie senolį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *