Vitamino D nauda

Vitamino D nauda ir poveikis dar ne visiems gerai žinomas. Informaciniame pasaulyje jis pateikiamas tarsi ne toks svarbus, kaip B grupės vitaminai ar, pavyzdžiui, vitaminas C. Šiame straipsnelyje šiek tiek aptarsime, kokią išties naudą vitaminas D turi mūsų organizmui ir kaip svarbu kontroliuoti jo gaunamus kiekius.

D vitamino svarba

Apie vitaminų poreikįŽmogaus kūne veikia sistemos, pačios gaminančios vitaminą D, tačiau to gerai sveikatos būklei užtikrinti nepakanka. Pagrindinis D vitamino „tiekėjas“ žmogaus organizmui iš šalies yra saulė. Akivaizdu, kad kraštuose, kur ištisus metus vyrauja šiltasis sezonas arba tiesiog kur ciklonai apsilanko rečiau – žmonės D vitamino trūkumo nejaučia. Tuo tarpu Lietuvoje, bendrai tariant, kai debesys dangų užtemdo spalį ir išsisklaido balandžio gale, žmogaus organizmui gauti šio vitamino ypač sunku. Tai visų šiaurinių valstybių gyventojų problema. Iš kur žinoti, kad šio „saulės“ vitamino jums trūksta? Tai padėti padaryti kraujo tyrimas, kuriame nustatomas vitamino kiekis kraujyje. Jeigu pastebėjote tokius organizmo pavojų indikuojančius ženklus kaip silpni raumenys, skausmas kauluose ir raumenyse, širdies ritmo sutrikimai, depresija ir glavos skausmas, atminties sutrikimai ir padidėjęs kaulų trapumas, būtinai turėtumėte pasidaryti kraujo tyrimą. Pastarasis požymis ypač pasireiškia vaikams ir paauglians, kuriems D vitamino normos palaikymas labai svarbus augimo procesams ir normaliam audinių vystymuisi. Taip pat šio vitamino trūkumas vaikams gali lemti kvėpavimo takų sutrikimus, sulėtinti augimo procesus, kyla rizika susirgti astma bei įvairiomis alergjomis. Taip pat, įdomu ir tai, kad stokojant D vitamino ir sergant tam tikromis ligomis, tokiomis kaip astma, širdies ir kraujagyslių ligos, depresija, diabetas, onkologiniai susirgimai – apsunkėja kovojimo su liga procesai, suprastėja imuniteto atsparumas bei kyla pavojus žmogaus gyvybei. Jeigu kraujo tyrimas parodo vitamino D deficitą organizme, turėtumėte susirūpinti, kaip padidinti vitamino normą organizme. Įmonė Neovital.lt, prekiaujanti natūraliais kosmetikos produktais ir maisto papildais, siūlo natūralius maisto papildus, kurie užtikrintų, kad vitaminas D pakiltų kraujyje. Siūlami įvairios konsistencijos ir pavidalų vitaminų rinkiniai – tablečių, geriamų mikstūrų pobūdžio, net purškiamų. Be to, turėtumėte nepamiršti, esant vitamino D trūkumui, svarbu stengtis daugiau laiko praleisti saulėje, o jeigu jos nėra – galima įsigyti spindulinių lempų, kurios, pavyzdžiui, pastatytos ant darbo stalo, užtikrins bent nedidelio kiekio vitamino pasisavinimą per jūsų odą. Taip pat, šviečiant saulei, reikėtų stengtis laikyti atidengtą bent lopinėlį nuogo kūno, kad spinduliai tiesiogiai pasiektų odą.

Vaidos istorija

Vaida – architektūros studentė iš Vilniaus, yra iš prigimties šviesaus gymio, todėl vasarą dėl itin šviesaus odos pigmento ir skaudžių nudegimų rizikos, vengia saulės spindulių. „Net pajūryje apsimūturiuoju nuo galvos iki kojų, kad skaudūs raudoni nudegimai nenusėtų kūno“- pasakoja mergina. Kadangi studijuoja architektūrą, labai daug laiko praleidžia namuose, braižydama ir projektuodama, todėl ir gryname ore būna retai. Kai padidėję raumenų skausmai, atsiradęs nuovargis, vangumas, maudžianti galva privertė sunerimti, mergina nuvyko pasidaryti kraujo tyrimą, kuris parodė D vitamino trūkumą. „Tai privertė permąstyti mano gyvenimą – juk D vitamino negaunu nei iš saulės, nei iš maisto“-teigia mergina. Vienas pagrindinių šio vitamino šaltinių maisto produktuose – žuvis, tačiau Vaida mėgsta tik kinu virtuve, todėl maistu šio deficito panaikinti negalėjo. Bendrovėje Neovital įsigijusi maisto papildus, per kelių mėnesių laikotarpį sugebėjo pakelti vitamino normą kraujyje – bloga savijauta sumažėjo, tačiau, kad išnyktų visa, Vaida stengiasi bent vieną valandą per dieną, šviesiuoju paros metu praleisti gryname ore ir užtkrinti, kad D vitaminas gaminasi saulei prasiskverbus pro jos odą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *