Kada žmonės vartoja maisto papildus?

Kartais vien sveikos mitybos ir sporto neužtenka – organizmą stiprinti padeda ir maisto papildai, o ypač situacijose, laikotarpiuose, kai mums to išties labai reikia. Kada taip būna?

Kai stiprina imunitetą po ligų

PapildaiDažnai specifiniai maisto papildai naudojami tiesiog imunitetui stiprinti. Tai gali būti ir cheminiai, ir žolelių pagrindu sukurti preparatai. Kartais ant jų būna nurodyta tik paskirtis – imunitetui stiprinti. Kartais labiau komunikuojama kažkokia pasirinkta medžiaga, galbūt visuomenėje jau išreiškianti tam tikrą imuniteto stiprinimo srities pasitikėjimo ženklą. Pvz., koks nors ežiuolės ekstraktas, kurį daug kas vartoja siekiant apsisaugoti nuo peršalimo ir kitų ligų. Iš tiesų, imuniteto stiprinimas yra toks dalykas, kuriuo reikėtų užsiimti visaip: ir sveikai maitinantis, ir saugantis kenksmingų sąlygų, ir būtinai sportuojant. Tačiau papildai padeda atlikti tą darbą ir pastiprinti imunitetą, jeigu tai tinkamai parinkti papildai.

Besibaigiant žiemai

Kai kam tam tikrų maisto papildų prireikia šaltuoju ir tamsiuoju metų laiku. Dažnai yra žinoma, kad per žiemą ne tik nusilpo imunitetas, bet ir trūksta kažkokios konkrečios medžiagos. Daugumai Lietuvos žmonių po žiemos atsiranda vitamino D stygius. Norint jį kompensuoti, skiriamas medikamentinis gydymas, taip pat rekomenduojami papildai su vitaminu D, taip pat dažniau pabūti ant saulės, kiek tai įmanoma. Vitamino D trūkumas pasireiškia bendru viso kūno silpnumu, nusilipimu ir panašiais dalykais. Kartais būna sunku atpažinti, kodėl žmogus visą laiką serga, kol galiausiai paaiškėja, kad dėl to kaltas šios vasaros ir juoko vitamino stygius.

Laikantis dietų ar sportuojant

Toliau skaityti „Kada žmonės vartoja maisto papildus?”

Jaunystės paslaptis

Daugybė moterų svajoja apie jauną veido odą ir nesibaigiančią jaunystę. Išbandomos tokios priemonės kaip hialurono rūgštis, stengiamasi gyventi sveikai, daugiau judėti, tinkamai maitintis, pakankamai pailsėti. Ir visgi tos, kurios turi tikslą išlikti jaunos, tos jį ir pasiekia. O tos, kurioms tai nerūpi, galbūt yra visiškai kiti tikslai, pastebi ne pagal amžių gilėjančias raukšles ir tai priima skirtingai: vienos graužiasi, kitoms tai nesvarbu. Visgi, rūpintis savimi – tai puoselėti didžiausią dovaną ir vertybę kokią turime – savo gyvenimą, savo sveikatą. Keletas puikiai besijaučiančių ir atrodančių vyresnių moterų pakalbintos pabandė įvardinti savo jaunystės paslaptį.

Gyvena natūralioje aplinkoje

Hialuronas organizmuiNacionaliniame parke gyvenanti Sara sako, kad ji negali būti tikra, dėl ko būtent ji taip puikiai atrodo ir jaučiasi, tačiau visgi ji mano, kad taip yra dėl natūralumo. „Grožiui ir sveikatai pastiprinti aš beveik nenaudoju nieko, man tinka tik tokios natūralios priemonės kaip hialurono rūgštis, visiškai natūralios veido kaukės, ir svarbiausia – racione labai daug vandens ir vaisių, daržovių. Manau, kad mano gyvenimo pasirinkimai kažkaip nulemia ir rezultatus. Pasirinkau taip gyventi – ne dangoraižių, o kalnų ir medžių apsuptyje, šalia upių ir ežerų, o ne šalia magistralių ir sankryžų – ir man tai pavyko natūraliai. Niekada nenorėjau gyventi mieste, nors miesto kultūrą ir kūrybą labai vertinu. Visgi labai norėjau gyventi gamtoje. Kada su vyru nuvažiuojame į miestą, jau po valandos pasidaro sunku, nes ima labai skaudėti galvą. Mūsų organizmai atpratę nuo tokio sunkaus ir nešvaraus oro. Tad įsivaizduokite, kaip mes padedame sau, kai gyvename neužterštame, deguonies prisotintame ore, kai gyvename iškart sveikiau, nors tarsi nieko ir nedarome. Gal dėl to jaučiamės puikiai“, – sako moteris.

Mityba ir teisingi papildai

Toliau skaityti „Jaunystės paslaptis”