Kada žmonės vartoja maisto papildus?

Kartais vien sveikos mitybos ir sporto neužtenka – organizmą stiprinti padeda ir maisto papildai, o ypač situacijose, laikotarpiuose, kai mums to išties labai reikia. Kada taip būna?

Kai stiprina imunitetą po ligų

PapildaiDažnai specifiniai maisto papildai naudojami tiesiog imunitetui stiprinti. Tai gali būti ir cheminiai, ir žolelių pagrindu sukurti preparatai. Kartais ant jų būna nurodyta tik paskirtis – imunitetui stiprinti. Kartais labiau komunikuojama kažkokia pasirinkta medžiaga, galbūt visuomenėje jau išreiškianti tam tikrą imuniteto stiprinimo srities pasitikėjimo ženklą. Pvz., koks nors ežiuolės ekstraktas, kurį daug kas vartoja siekiant apsisaugoti nuo peršalimo ir kitų ligų. Iš tiesų, imuniteto stiprinimas yra toks dalykas, kuriuo reikėtų užsiimti visaip: ir sveikai maitinantis, ir saugantis kenksmingų sąlygų, ir būtinai sportuojant. Tačiau papildai padeda atlikti tą darbą ir pastiprinti imunitetą, jeigu tai tinkamai parinkti papildai.

Besibaigiant žiemai

Kai kam tam tikrų maisto papildų prireikia šaltuoju ir tamsiuoju metų laiku. Dažnai yra žinoma, kad per žiemą ne tik nusilpo imunitetas, bet ir trūksta kažkokios konkrečios medžiagos. Daugumai Lietuvos žmonių po žiemos atsiranda vitamino D stygius. Norint jį kompensuoti, skiriamas medikamentinis gydymas, taip pat rekomenduojami papildai su vitaminu D, taip pat dažniau pabūti ant saulės, kiek tai įmanoma. Vitamino D trūkumas pasireiškia bendru viso kūno silpnumu, nusilipimu ir panašiais dalykais. Kartais būna sunku atpažinti, kodėl žmogus visą laiką serga, kol galiausiai paaiškėja, kad dėl to kaltas šios vasaros ir juoko vitamino stygius.

Laikantis dietų ar sportuojant

Taip pat organizmui tam tikrų medžiagų ima trūkti tuomet, kada laikomasi kažkokių dietų, gal net sportuojama. Pvz., baltyminė dieta yra naudojama sportininkų artėjant tam tikroms varžyboms, dažniausiai fitnese, kūno formavimo srityje. Tuomet vartojami ir baltyminiai maisto papilda, ir kiti, padedantys kompensuoti trūkumą tų medžiagų, kokių negaunama, esant apribotam valgiaraščiui. Papildai, padedantys atsistatyti, vėliau taip pat gali būti naudojami.

Kai akivaizdu, kokio papildo trūksta

Taip pat papildai vartojami ir tuomet, kai yra akivaizdu, ko trūksta: kalcio, magnio, minėtojo vitamino D, ar kažko kito konkretaus, ką išduoda tyrimai ir sveikatos negalavimų simptomai.

Moterys, kai laukiasi

Prieš laukiantis ir nėštumo metu moterims rekomenduojama vartoti bent jau folio rūgšties papildus arba dar ir tokius, kurie turėtų visapusiškai pastiprinti moters organizmą, galbūt juose yra daugiau geležies ar kažkokių kitų medžiagų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *