Baseinų įranga ir efektyvi vandens priežiūra: praktiniai patarimai

BaseinaiKad baseino vanduo būtų švarus ir skaidrus, jam reikalinga nuolatinė priežiūra, profesionali baseinų įranga ir atitinkamos chemijos priemonės. Primename, kad stovintis vanduo praranda savo estetinę išvaizdą, tampa drumstas, pradeda skleisti nemalonų kvapą. Vandenyje pradeda daugintis bakterijos ir mikroorganizmai, sukeliantys įvairias ligas ir susirgimus. Kitaip sakant, toks vanduo yra netinkamas maudymuisi ir gali sukelti itin skaudžių pasekmių.

Baseinų įranga ir chemija

Profesionali baseinų įranga skirta vandens kokybės užtikrinimui. Nesvarbu, kokį baseiną montuosite, jums bus reikalingi vandens filtrai, padedantys palaikyti švarą. Be minėtųjų filtrų, dažniausiai reikia ir kokybiškų siurblių, šildymo bei vėdinimo prietaisų, vandens dezinfekcijai skirtos įrangos. Nors tinkamai parinkta filtravimo sistema atlieka vieną svarbiausių vaidmenų, deja, vien jos nepakanka. Vandens skaidrumui ir dezinfekcijai užtikrinti reikalinga ir profesionali vandens chemija. Apskritai visą vandens priežiūrą galima skirti į tris pagrindinius etapus: pH reguliaciją, dezinfekciją ir apsaugą nuo dumblių.

Tinkama pH reguliacija

Vandens pH reguliacija skirta rūgštingumo ir šarmingumo, chloro tankio nustatymui. Paprastai minėtoji vandens patikra atliekama kartą per savaitę, tačiau tyrimus būtina atlikti dažniau, jei pakyla aplinkos temperatūra (tokiu atveju vandens pH taip pat padidėja) arba susiduriama su lietingomis dienomis (šiuo atveju kalbama apie pH mažėjimą). Specialistai teigia, kad žmogaus odai idealiausia vandens pH reikšmė turėtų siekti 7–7,4. Tyrimų metu naudojami specialūs testeriai, dažniausiai juostelės, merkiamos į vandenį – sudrėkintos juostelės nusidažo atitinkama spalva, kurios leidžia nustatyti vandens būklę. Modernesnis sprendimas – elektroninio matuoklio montavimas.

Vandens dezinfekcija

Toliau skaityti „Baseinų įranga ir efektyvi vandens priežiūra: praktiniai patarimai”