Baseinų įranga ir efektyvi vandens priežiūra: praktiniai patarimai

BaseinaiKad baseino vanduo būtų švarus ir skaidrus, jam reikalinga nuolatinė priežiūra, profesionali baseinų įranga ir atitinkamos chemijos priemonės. Primename, kad stovintis vanduo praranda savo estetinę išvaizdą, tampa drumstas, pradeda skleisti nemalonų kvapą. Vandenyje pradeda daugintis bakterijos ir mikroorganizmai, sukeliantys įvairias ligas ir susirgimus. Kitaip sakant, toks vanduo yra netinkamas maudymuisi ir gali sukelti itin skaudžių pasekmių.

Baseinų įranga ir chemija

Profesionali baseinų įranga skirta vandens kokybės užtikrinimui. Nesvarbu, kokį baseiną montuosite, jums bus reikalingi vandens filtrai, padedantys palaikyti švarą. Be minėtųjų filtrų, dažniausiai reikia ir kokybiškų siurblių, šildymo bei vėdinimo prietaisų, vandens dezinfekcijai skirtos įrangos. Nors tinkamai parinkta filtravimo sistema atlieka vieną svarbiausių vaidmenų, deja, vien jos nepakanka. Vandens skaidrumui ir dezinfekcijai užtikrinti reikalinga ir profesionali vandens chemija. Apskritai visą vandens priežiūrą galima skirti į tris pagrindinius etapus: pH reguliaciją, dezinfekciją ir apsaugą nuo dumblių.

Tinkama pH reguliacija

Vandens pH reguliacija skirta rūgštingumo ir šarmingumo, chloro tankio nustatymui. Paprastai minėtoji vandens patikra atliekama kartą per savaitę, tačiau tyrimus būtina atlikti dažniau, jei pakyla aplinkos temperatūra (tokiu atveju vandens pH taip pat padidėja) arba susiduriama su lietingomis dienomis (šiuo atveju kalbama apie pH mažėjimą). Specialistai teigia, kad žmogaus odai idealiausia vandens pH reikšmė turėtų siekti 7–7,4. Tyrimų metu naudojami specialūs testeriai, dažniausiai juostelės, merkiamos į vandenį – sudrėkintos juostelės nusidažo atitinkama spalva, kurios leidžia nustatyti vandens būklę. Modernesnis sprendimas – elektroninio matuoklio montavimas.

Vandens dezinfekcija

Kitas žingsnis – vandens dezinfekcija. Ekspertai primena, kad net ir mažas bakterijų kiekis gali tapti odos ligų priežastimi, todėl dezinfekcinės priemonės turi būti taikomos nuo pirmosios baseino naudojimo dienos. Primename, kad dezinfekcinė baseinų įranga ir aktyvios cheminės priemonės turi būti naudojamos, atsižvelgiant į gamintojo rekomendacijas. Populiariausia cheminė priemonė – chloras. Jei žmogus yra alergiškas minėtajai medžiagai, gali būti taikomos ir kitos dezinfekcinės priemonės, tiesa, paprastai jos reikalauja kiek didesnių investicijų.

Dumblių naikinimas

Itin svarbus vandens priežiūros etapas – kova su dumbliais. Dumbliai yra greitai besidauginantys daugialąsčiai organizmai, kurie užteršia vandenį. Dėl jų baseino sienos ir dugnas pasidengia slidžiomis apnašomis. Nors dezinfekcijai naudojamas chloras padeda kovoti su dumbliais, šis sprendimas yra laikinas (po kurio laiko dumbliai chlorui tampa atsparūs). Tai reiškia, kad jums reikės papildomų chemijos priemonių, kurios leis siekti efektyvių ir greitų rezultatų, užtikrindamos vandens skaidrumą ir pageidaujamą estetiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *