Kodėl logotipų kūrimas – brangus darbas

Profesionalūs logotipaiKiekvienai įmonei anksčiau ar vėliau reikalingas logotipu kurimas. Logotipas tampa vizitine kortele įmonėms, ir net pradedantieji ieško, kas galėtų sukurti logotipą pigiai ar brangiau. Visgi, dažniau atsitinka taip, kad ieškoma, kas galėtų pigiau sukurti logotipą.

Ko nesupranta šykštūs užsakovai?

Dažniausiai žmonės neįsivaizduoja, kiek kainuoja logotipu kurimas. Todėl tą kainą bando išmąstyti pagal tai, ką mato: logotipas juk toks mažas – tai ne visą sieną nudažyti. Be to, tai labai paprastas piešinys. Tai kiek gi ten užtruks: 15 minučių? O čia ir prasideda nesusipratimai. Tą logotipą gerą sukurti užtruks tikrai ilgiau negu sieną išdažyti, ir atsakomybės bei išmanumo reikės daugiau. Šykštūs užsakovai nuvertina grafinių dizainerių darbą, tačiau tai tampa ir jų pačių pradedamos veiklos būsimos nesėkmės priežastimi. Ieškodami, kas padarys kuo pigiau, jie ir gauna tik pigias prekes, kurios vėliau jiems patiems nesuteikia naudos. Iš tikrųjų, į logotipų kainą vertėtų žvelgti kitaip.

Geras meistras kainuoja

Visų pirma – skirtumas tarp pradedančio studento ir meistro tikrai yra. Meistrui daugiau mokate ne už tas praleistas minutes (net jeigu jis tą padarys tikrai greitai), bet ir už visus metų metus darbo, studijų, stažuočių, ankstesnių rezultatų. Kad taptų tuo, kas jis yra, iš pradžių ir kūrė galbūt logotipus nemokamai arba labai pigiai, taip pat daug laiko ir pinigų praleido studijoms, praktikoms, nuolatiniam tobulinimuisi ir pan. Taigi, jeigu norite tikrai gero meistro, jums tai kainuos.

Užtrunka, kol įsigilina į jūsų įmonės ar veiklos medžiagą

Labiau apsimoka tą patį dizainerį samdyti (jeigu jums patinka jo darbų pavyzdžiai) ne tik logotipo, bet ir kitų įvaizdžio elementų kūrimui. Interneto svetainei, FB paveikslėliams, dizainui bukletams, reklamoms ir pan. Tai kainuos pigiau, todėl, kad kiekvienas kūrėjas pirmiausia turės kelias dienas gilintis į jūsų veiklą, pobūdį, išskirtinumą, ir tik tuomet, visa tai gerai apmąstęs, imtis darbo. Tai irgi (tas apmąstymas) bus darbas, dėl to jūs už jį mokėsite.

Idėjos generavimas

Labai svarbi proceso dalis – idėjos generavimas, čia pasireikš ir dizainerio vertė. Jūs norite, kad logotipas atspindėtų jūsų veiklą, išskirtinumą, kokybę. Kad trauktų akį, bet neatrodytų kaip pigus blizgutis. Kad būtų paprastas naudoti, lengvai įsimenamas, bet kartu nuostabus. Pabandykite patys tokį sukurti. Pamatysite, kaip sunku

Piešimo darbai reikalingais formatais

Pats piešimas irgi trunka, o dar reikia sukurti visais reikalingais skaitmeniniais formatais. Derinimas su užsakovu gali trukti amžinai, jeigu sunkiai susikalba užsakovas ir dizaineris, ne taip vienas kitą supranta. Iš čia susidaro ir ta nemaža logotipo kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *