Gyvenimas su išmaniuoju ir seniau – be jo

Tavo telefono kainaDabartinis telefonų kainų palyginimas atskleidžia, kad už išmaniuosius naujausius telefonus žmonės sumoka panašiai tiek pat procentų savo atlyginimo kiek kadaise sumokėdavo už naujausio modelio paprastus ne išmaniuosius telefonus „Motorla“, „Phillips Diga“ ar net „Nokia 3310“. Kainuoja naujovė, o ne pati technologija. Dabar net ir pirkti pigiausia gali taip, kad įsigytum tai, kas kažkada buvo brangiausia ir geriausia. Palyginkime gyvenimą seniau be išmaniojo telefoną ir dabar, kai tie telefonai yra net pas pradinuką kuprinėje.

Telefono išvaizda

Kai daromi telefonų kainų palyginimai, pirmiausia mes matome, kaip skiriasi telefonai vizualiai. Jau iš akies gali pasakyti, kuris modelis yra senesnis ir kainuos turbūt mažiau. Dizainas yra tokia sritis, kuri leidžia atskirti iš paveikslėlių ir nuotraukų laikmetį. Daug jų nusako ir patys telefono parametrai, tačiau dizainas leidžia iškart pakuždėti intuicijai – šis telefonas yra iš praėjusio gyvenimo. Todėl jį pirkti pigiausia. Taigi, jeigu lygintume gyvenimą tik su paprastais telefonais ir vėliau viską pakeitusį laikotarpį su išmaniųjų telefonų eiga, pirma tikrai matysime išvaizdą.

Išmaniojo padiktuoti įpročiai

Kokius įpročius mums naujai padiktavo ir suformavo išmanieji telefonai? Pirmiausia, mes ėmėme viską „svaipinti“, tai yra, įpratome prie liečiamojo ekrano. Dėl to atitinkamai ir visas interneto dizainas prisitaikė, įgaudamas būtent tokį efektą sukuriančius judesius, pasireiškiančius persijungiant langams ir pan. Anksčiau nelankstus ir kampuotas judėjimas tapo mikliu ir inertišku. Taip pat mes pripratome prie vaizdų pasaulio, kurio dar nebuvo taip ryškiai atvėręs paprastas telefonas, net ir turėjęs fotografavimo funkciją. Būtent išmanieji telefonai leido mums staiga pradėti visai kitaip elgtis su pasauliu. Staiga visas gyvenimas tapo kažkokia foto studija, kur mes nepaliaujamai fotografuojame viską iš eilės ir keliame į internetą. Jeigu iš pradžių dar norėjosi juoktis iš žmonių, kurie darosi asmenukes, kurie fotografuoja kažką gatvėje, tai dabar tai yra normalu, ir esant bet kokiam įvykiui pasaulyje, tuojau pat ima fotografuoti visi žmonės. Taip pat išmanieji telefonai suaudė itin tamprų ryšį su kitomis technologijomis, pavyzdžiui, su kompiuteriais.

Kas geriau, kas blogiau, pasakyti sunku. Mes paprastai negalvojame, kad mūsų gyvenimo būdas yra kažkoks žalingas, jeigu nematome kokių nors akivaizdžių padarinių. Tad ir dabar, kai visi privalumai teikia džiaugsmą, mes sakome, kad tai yra gerai. Gal ir gerai, išvadas bus galima daryti tik praėjus 100 metų, kada matysis aiškūs padariniai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *