Kaip atpažinti gerą būsto nuomos skelbimą

Pavasarį studentai išsikrausto iš butų, o rudenį ir vėl ieško, kur gyventi. Todėl būsto rinkos skelbimai patiria tam tikras populiarumo bangas, kada yra arba nėra poreikio tam tikroje rinkoje. Visgi verta pažymėti, kad po tuos skelbimus dar reikia ir mokėti naršyti. Mat kartais jie žada visai gerą gyvenimą, o už skelbimo iš tiesų slepiasi klastingas brokeris ir jo bandomos prakišti kainos nevertos patalpos. Kaip atpažinti gerą būsto nuomos skelbimą nuo blogo?

Neprašo tarpininkavimo mokesčio

SkelbimaiDažniausiai būsto nuomos skelbimai atsiranda skelbimų puslapiuose dėl to, kad žmonės patys juos ten įdeda. Tačiau visais atvejais pirmiausia žmogui skambina NT brokeriais save vadinantys žmonės, siūlantys padėti išnuomoti butą. Dažnai jie nenudirba visiškai jokio darbo, išskyrus, kad pasiima "tarpininkavimo mokestį“ iš būsto nuomininko. Tad jeigu pamatėte, kad atsirado skelbimas, siūlantis nuomotis 2 kambarių butą Karolinikšėse ir ten neprašoma jokio agentūros mokesčio, o už 5 minučių atsirado dar vienas identiškas, tik jau su agentūros mokesčiu, vis dar galite paskambinti pagal pirmąjį – pataikysite iškart savininkui, ir jums nereikės leisti apgaudinėjamam NT brokerio. Aišku, taip pasiseka labai retai, nes brokeriai be galo greiti ir tikrai greitai pačiumpa skelbimus. Tačiau, jeigu jums pavyks, sutaupysite kelis šimtus eurų.

Nuotraukų kokybė

Ieškant gyvenamojo būsto, svarbu, kokią vizualinę informaciją pateikia skelbimai. Nuotraukos turi būti pateikiamos kaip itin svarbi informacijos dalis, nes būtent jose galima pamatyti tai, kas atstos būsto apžiūrą. Juk pamačius teisingai atliktas nuotraukas jūs iškart suprasite, ar butas atrodo taip, kaip atrodo priimtina, ar ne. Tačiau kartais agentai stengiasi sudaryti kuo didesnį pirkėjų srautą, kad įtiktų būsto savininkams, todėl naudoja visokias gudrybes nuotraukose, kad tik daugiau žmonių susidomėtų. Visų pirma, jeigu nuotraukos yra išgaubtos, o kambario sienos atrodo tarsi nesibaigiančio ilgio, gali būti, kad čia buvo naudota „Fish Eye“ foto linzė, kuri ir sukūrė šią iliuziją. Galbūt tai yra 5 kvadratinių metrų kambariukas (kaip parašyta turbūt ir aprašyme), tačiau NT brokeris sugeba jį pavaizduoti kaip sporto salę. Taip pat jeigu matote, kad butas galbūt yra 4 kambarių, o nufotografuotas tik 1, vadinasi, tie kiti 3 yra tikrai prastos būklės. Galiausiai, jeigu butas yra name, kurį žinote kaip bendrabutį, ir nėra nufotografuota virtuvė, vonia, gali būti, kad agentas taip pat dar ir slepia faktą, jog čia yra iš tiesų bendrabutis, o ne butas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *