Savaitė prie jūros su autobusu

Planuojate smagų laiką su didesne kompanija vasarą? Autobusu nuoma Klaipedoje gali leisti pasimėgauti visomis pramogomis nesukant sau galvos dėl transporto ar vairavimo. Išsinuomokite autobusą su vairuotoju, kuriame tilps visi svečiai ir draugai ir pasileiskite ieškoti nuotykių. Šis maršruto pasiūlymas leis jums lengvai apžiūrėti gražiausias pajūrio vietas per savaitę.

Aplankykite Klaipėdos grožybes

AutobusaiPatogiausia autobusą nuomotis netoliese, pavyzdžiui čia: https://www.nlbus.lt/lt/mikroautobusu-nuoma-klaipedoje. Su tokiu transportu lengvai išvažiuosite į kelią ir pajusite daug puikių akimirkų. Rinkitės tokį autobusą, kuris atitiktų jūsų poreikius. Kadangi kelionę pradėsite Klaipėdoje, čia ir pasidarykite sau smagią ekskursiją. Pirmiausia pasivažinėkite po pačią Klaipėdą. Apžiūrėkite jos senamiestį, uostus, pakrantes, nuvažiuokite ir iki Olando kepurės, kur į skardį taškosi vandenys. Pajuskite, ką reiškia išties maloni kelionė. Taip pat pasivažinėkite ir po tokias miesto dalis, kurios jums anksčiau buvo mažiau pažįstamos. Juk Klaipėda turi ir savo daugiabučių, taip pat pramoninius rajonus. Įdomu pasižvalgyti ir ten – tikriausiai nesate ten buvę.

Pasivažinėkite Kuršių Nerijoje ir po jos miestelius

Toliau skaityti „Savaitė prie jūros su autobusu”

Dantų protezai: kaip pasirinkti tinkamus?

Fiksuoti protezaiDantų protezavimo galimybių šiandien yra tikrai nemažai, tad visada galima pasirinkti tokias, kurios geriausiai atitiktų paciento poreikius ir finansines galimybes. Odontologai visada pataria, kokie dantų protezai gali padėti restauruoti dantis, ir tam tikrais atvejais pacientas gali rinktis tinkamiausią galimybę. Taigi, kokie yra dantų protezavimo būdai?

Išimami dantų protezai

Dantų plokštelės – tai išimami protezai, kurie paprastai yra gaminami iš plastiko. Ši medžiaga yra gana lengva, tad dėvint šiuos protezus nėra jaučiama didelių nepatogumų. Išimami dantų protezai yra pigiausia pasirinkimo galimybė, kada tenka restauruoti visus prarastus dantis, tad tuo atveju, jei yra ieškoma kuo pigesnių sprendimų, toks variantas gali tikrai puikiai pasiteisinti. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad išimami dantų protezai nėra tokie patvarūs, kaip fiksuoti, ir jiems reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Net ir tada, jei yra pastebimi nedideli įtrūkimai, protezai turi būti koreguojami, ir to tikrai nepavyks padaryti patiems. Jei yra nešiojami išimami protezai, svarbu vengti kieto ar lipnaus maisto, ir taip pat temperatūros svyravimų, dėl ko protezai gali įtrūkti. Šie protezai nakties metu turi būti išimami.

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti protezai tikrai turi pranašumą prieš išimamus dantų protezus, nes jie laikosi kur kas stabiliau. Vienas populiariausių pasirinkimų – tai metalo keramikos arba cirkonio keramikos dantų karūnėlės. Jei yra ieškoma pigesnio pasirinkimo, gali pasiteisinti metalo keramikos protezai, tačiau jie labiau tinka krūminiams dantims nei priekiniams, nes gali atrodyti gana nenatūraliai. Cirkonio keramikos dantų protezai atrodo kur kas natūraliau, tad toks pasirinkimas bus palankus ir tada, kai bus norima atstatyti priekinius dantis. Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad cirkonio keramika yra lengviau priimama organizmo – ji nesukelia alerginių reakcijų, ir taip pat leidžia išvengti gana nemalonaus metalo skonio burnoje. Jei tenka atstatyti visą prarastą dantį, gali būti pasirenkami ant dantų implanto fiksuojami protezai arba dantų tiltai. Dantų implantai paskutiniu metu yra kur kas populiaresnis pasirinkimas nei dantų tiltai, nes nereikia šlifuoti šalia esančių dantų. Implantai yra pranašesni dėl to, kad nėra jaučiamas svetimkūnio jausmas. Žinoma, dantų tiltai kainuoja pigiau, tačiau jų tarnavimo trukmė yra maždaug 2-3 kartus trumpesnė.

Toliau skaityti „Dantų protezai: kaip pasirinkti tinkamus?”

Kaip atpažinti gerą būsto nuomos skelbimą

Pavasarį studentai išsikrausto iš butų, o rudenį ir vėl ieško, kur gyventi. Todėl būsto rinkos skelbimai patiria tam tikras populiarumo bangas, kada yra arba nėra poreikio tam tikroje rinkoje. Visgi verta pažymėti, kad po tuos skelbimus dar reikia ir mokėti naršyti. Mat kartais jie žada visai gerą gyvenimą, o už skelbimo iš tiesų slepiasi klastingas brokeris ir jo bandomos prakišti kainos nevertos patalpos. Kaip atpažinti gerą būsto nuomos skelbimą nuo blogo?

Neprašo tarpininkavimo mokesčio

SkelbimaiDažniausiai būsto nuomos skelbimai atsiranda skelbimų puslapiuose dėl to, kad žmonės patys juos ten įdeda. Tačiau visais atvejais pirmiausia žmogui skambina NT brokeriais save vadinantys žmonės, siūlantys padėti išnuomoti butą. Dažnai jie nenudirba visiškai jokio darbo, išskyrus, kad pasiima "tarpininkavimo mokestį“ iš būsto nuomininko. Tad jeigu pamatėte, kad atsirado skelbimas, siūlantis nuomotis 2 kambarių butą Karolinikšėse ir ten neprašoma jokio agentūros mokesčio, o už 5 minučių atsirado dar vienas identiškas, tik jau su agentūros mokesčiu, vis dar galite paskambinti pagal pirmąjį – pataikysite iškart savininkui, ir jums nereikės leisti apgaudinėjamam NT brokerio. Aišku, taip pasiseka labai retai, nes brokeriai be galo greiti ir tikrai greitai pačiumpa skelbimus. Tačiau, jeigu jums pavyks, sutaupysite kelis šimtus eurų.

Nuotraukų kokybė

Toliau skaityti „Kaip atpažinti gerą būsto nuomos skelbimą”

Kuo šildysime namus?

Šildymas pigiauJeigu pietiečiams įrenginėjant namus tenka sukti galvą, kokias langines dėti, kad apsaugotų namus nuo saulės ir kaip išplanuoti akmenines erdves, kad būtų vėsiau, kur dėti vėsinančius ventiliatorius, tai mums tenka sukti galvą, kaip atrodysi ir kaip bus išplanuotas namų sildymas. Kadangi būtent šildymo klausimai bus aktualūs kiekvieniems namams Lietuvoje. Gyvename vėsioje šalyje, kur vasara džiaugiamės labai trumpai ir intensyviai. Na o didžiulę laiko dalį tiesiog daug dirbame ir šildomės prie radiatoriaus. Tačiau koks bus tas jūsų radiatorius? Žvelgiame į 1a.ltparduotuvės asortimentą ir bandome suprasti, koks tas sildymas, ir kaip galima šildytis namus.

Židinys ir krosnelė

Dar liaudiškai vadinama „buržuike“ židinys arba krosnelė gali apšildyti nedidelę erdvę. Jeigu gyvenate mažame vieno aukšto namelyje, tuomet namų šilumą galite sukurti tiesiog su nedidele krosnele. Jeigu namai didesni, vien jos suteikiamos šilumos nepakaks. Kita vertus, žmonės, kurie turi normalias dideles šildymo sistemas, vis tiek kartais papildomai stato ir židinį – tiesiog dėl to, kad tai yra labai jaukus ir smagus dalykas.

Dujinis šildymo katilas

Toliau skaityti „Kuo šildysime namus?”

Statybos ir namo šiltinimas

Termovizija - kas taiJeigu naujai pastatyto namo termoviziniai tyrimai jau atlikti, galbūt jau žinote, kur daugiausiai praleidžia šilumos. Namo pridavimas bus galimas tik tada, kai užtikrinsite didesnį sandarumą. O kol kas – tenka susidurti su realybe, jog kai ką reikės šiltinti. Šiltinimui ir statyboms geriausia naudoti tokias medžiagas, kurias rekomenduoja reglamentas, aprašantis energinio sertifikavimo eigą.

Apdailos ir statybinės medžiagos

Kiekviena statybinė medžiaga arba statybos produktas turi savo projektinės šilumos laidumo koeficiento vertę, kuri parodo ir tos medžiagos potencialumą namą apšiltinti labiau ar mažiau. Štai asbocementinių ilgių lakštų vertė yra 0,83, o betono – net 2. Taigi, betonas įgyja pranašumą. Gelžbetonio perdengimo plokštė savo savybėmis būtų labiau per vidurį. Tokios statybinės medžiagos kaip gipso lakštai, blokeliai, keramzitbetonas taip pat yra gana pralaidūs šilumai. O štai mediena (pavyzdžiui, ąžuolas), taip pat faniera, drožlių plokštės, OSB plokštės leidžia šilumą pajusti geriau. Medžiagos, kurios yra lengvesnės, savyje turi oro tarpus. Būtent kažkur užkoncervuoti oro tarpai ir yra tie tikrieji temperatūros izoliatoriai. Nes kaip tik per juos ir užsilaiko šiluma, niekur nepraeina, neprabėga. Tad, jeigu norite, kad namai būtų šilti, galite rinktis medienos medžiagas, taip pat korėtus, akytus keramines plytas, akytus betono blokelius. Grynas mūras, betonas, akmuo sukurs gana šaltas perdangas ir sienas, per kurias lengvai praeis šiluma. Net ir plastikinės medžiagos bus gana geros šilumos izoliatorius. O dabar prisiminkime tą jausmą, kai uždedate ranką ant putplasčio, ir pajuntate, kad jis labai šiltas. Išties, tai nėra pačios medžiagos šiluma. Tai jūsų šiluma, kuri niekur nepabėgo, o liko ten, kur ją ir palikote – ant putplasčio. Matote, kokia tai šilta medžiaga, neleidžianti šalčiui įsiskverbti. Ir kartu ji labai lengva – taigi, joje yra gausu oro tarpų.

Kitos medžiagos

Toliau skaityti „Statybos ir namo šiltinimas”