Kas būtų, jeigu paskolas teiktų ir bedarbiams

Kreditai tauGalbūt šiai dienai paskolos bedarbiams asmenims atrodo kaip svajonių džiaugsmas, bet jeigu taip atrodo, tai tik dėl to, kad tai uždraustas vaisius. O uždraustas ne be priežasties, o dėl bendros tvarkos. Štai kaip atrodytų pasaulis, jeigu iš tiesų bedarbiai lengvai gautų paskolas, kada tik panorėję.

Bedarbiai paskolų negrąžintų

Visų pirma, pagrindinė priežastis, dėl ko dabar kreditai bedarbiams yra neteikiami, tai kad nelabai tikima, kad jie grąžintų tas paskolas. Tik labai maža dalis bedarbių, tikėtina, gautus pinigus panaudotų būsimiems pelningiems tikslams įgyvendinti, savo darbo vietai sukurti. Ilgai bedarbyste mintantis asmuo galimai tokius pinigus gautų tiesiog geresniam pragyvenimui užtikrinti, o gal tiesiog laisvalaikio pramogoms. Tuo atveju, jeigu nebūtų gaunama jokių pajamų, bedarbis išleidęs pinigus atsidurtų situacijoje, kada jis ir toliau be darbo, be pinigų, ir dar su finansiniais įsipareigojimais – reikėtų grąžinti pinigus.

Būtų konfiskuojamas turtas

Taigi, išleisti iki paskutinio cento kreditai bedarbiams taptų tiesiog mokėjimo įsipareigojimu ir iš nulio būtų pereinama į minusą. O tai tikrai nėra smagus pasirinkimas ir džiuginanti naujiena. Tad negalint susimokėti pinigų, kredito bendrovės eitų sutartyse numatytais teisiniais keliais bei reikalautų vis tiek grąžinti, kas paimta. Būtų pasitelkiama teisinė sistema, antstoliai. O šio žodžio bedarbiai bijo kaip maro, nes žino, kad jie gali konfiskuoti pinigus. Tai reiškia, kad dėl konfiskuojamo turto tektų šiaip ar taip pradėti sukti uodegą. Arba vieni dar spėtų jį kam nors perrašyti, kad nebūtų atimtas, arba tiesiog matytų, kaip jų troba pardavinėjama iš varžytinių, o mašina iš kiemo išvežama ant priekabos. Ar kam nors nuo to būtų smagu? Tikrai ne. Todėl ir nėra teikiamos paskolos bedarbiams.

Bankrutuotų kreditų teikėjai

Tačiau ne visais atvejais pavyktų atimti turtą iš bedarbių. Jiems būtų blogai bet kokiu atveju, o kredito bendrovėms galimai būtų dar blogiau, jeigu atsirastų labai daug nemokių ir asmeninio turto neturinčių bedarbių. Mat tokiu atveju, kreditų teikėjai savo pinigus net ne paskolintų, o tiesiog padovanotų. Jeigu jų niekada negrąžina žmogus, tai negali sakyti, kad jis pasiskolino – jis tiesiog pasisavino ir niekada negrąžins pinigų.

Kaip yra dabar

Taigi, tenka nuolat savęs klausti: o kaip yra ir turėtų būti iš tiesų. Ar tikrai teisinga taip diskriminuoti bedarbius ir neteikti paskolų jiems? Visgi, tikėtina, kad tik nedidelė dalis pasiskolinusiųjų pinigus panaudotų tikslingai, dėl to tenka naudoti tokias sankcijas ir apribojimus.

Viena mintis apie „Kas būtų, jeigu paskolas teiktų ir bedarbiams“

  1. Na jau buvo kažkada teikta fiktyviems UAB, kuriuos valdė benamiai, tai pasibaigė viskas tūkstančiais apgautų žmonių ir bonkrutavusių UAB’ų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *