Dantų protezai: kaip pasirinkti tinkamus?

Fiksuoti protezaiDantų protezavimo galimybių šiandien yra tikrai nemažai, tad visada galima pasirinkti tokias, kurios geriausiai atitiktų paciento poreikius ir finansines galimybes. Odontologai visada pataria, kokie dantų protezai gali padėti restauruoti dantis, ir tam tikrais atvejais pacientas gali rinktis tinkamiausią galimybę. Taigi, kokie yra dantų protezavimo būdai?

Išimami dantų protezai

Dantų plokštelės – tai išimami protezai, kurie paprastai yra gaminami iš plastiko. Ši medžiaga yra gana lengva, tad dėvint šiuos protezus nėra jaučiama didelių nepatogumų. Išimami dantų protezai yra pigiausia pasirinkimo galimybė, kada tenka restauruoti visus prarastus dantis, tad tuo atveju, jei yra ieškoma kuo pigesnių sprendimų, toks variantas gali tikrai puikiai pasiteisinti. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad išimami dantų protezai nėra tokie patvarūs, kaip fiksuoti, ir jiems reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Net ir tada, jei yra pastebimi nedideli įtrūkimai, protezai turi būti koreguojami, ir to tikrai nepavyks padaryti patiems. Jei yra nešiojami išimami protezai, svarbu vengti kieto ar lipnaus maisto, ir taip pat temperatūros svyravimų, dėl ko protezai gali įtrūkti. Šie protezai nakties metu turi būti išimami.

Fiksuoti dantų protezai

Fiksuoti protezai tikrai turi pranašumą prieš išimamus dantų protezus, nes jie laikosi kur kas stabiliau. Vienas populiariausių pasirinkimų – tai metalo keramikos arba cirkonio keramikos dantų karūnėlės. Jei yra ieškoma pigesnio pasirinkimo, gali pasiteisinti metalo keramikos protezai, tačiau jie labiau tinka krūminiams dantims nei priekiniams, nes gali atrodyti gana nenatūraliai. Cirkonio keramikos dantų protezai atrodo kur kas natūraliau, tad toks pasirinkimas bus palankus ir tada, kai bus norima atstatyti priekinius dantis. Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad cirkonio keramika yra lengviau priimama organizmo – ji nesukelia alerginių reakcijų, ir taip pat leidžia išvengti gana nemalonaus metalo skonio burnoje. Jei tenka atstatyti visą prarastą dantį, gali būti pasirenkami ant dantų implanto fiksuojami protezai arba dantų tiltai. Dantų implantai paskutiniu metu yra kur kas populiaresnis pasirinkimas nei dantų tiltai, nes nereikia šlifuoti šalia esančių dantų. Implantai yra pranašesni dėl to, kad nėra jaučiamas svetimkūnio jausmas. Žinoma, dantų tiltai kainuoja pigiau, tačiau jų tarnavimo trukmė yra maždaug 2-3 kartus trumpesnė.

Laminatės

Tai – estetinis priekinių dantų protezavimo būdas. Dantų laminatės yra labai plonos porceliano plokštelės, kuriomis yra dengiamas datų paviršius. Šis pasirinkimas pasiteisina tada, kai reikia restauruoti nudilusius ar spalvą pakeitusius dantis. Dantų laminatės atrodo labai natūraliai, ir jos gali padėti maskuoti įvairius dantų defektus. Laminatės yra gaminamos atitaikant reikalingą datų spalvą ir formą, jos klijuojamos ant nušlifuoto dantų paviršiaus. Pacientas jau po poros vizitų gali džiaugtis kur kas gražesne šypsena, kurios nebereikės dengti ranka. Dantų laminatės paprastai tarnauja maždaug 10-12 metų – ilgiau nei estetiškai plombuoti dantys.

Kadangi odontologijos sritis vis labiau modernėja, galima atrasti tokius sprendimus, kurie galėtų restauruoti pažeistus dantis. Net ir tada, kai atrodo, kad niekas negali pagelbėti, odontologai gali paskirti tinkamiausią dantų atstatymo būdą. Taigi, kreipkitės į profesionalus, ir visada gali būti atrastas geriausias dantų atstatymo būdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *