Kas būtų, jeigu paskolas teiktų ir bedarbiams

Kreditai tauGalbūt šiai dienai paskolos bedarbiams asmenims atrodo kaip svajonių džiaugsmas, bet jeigu taip atrodo, tai tik dėl to, kad tai uždraustas vaisius. O uždraustas ne be priežasties, o dėl bendros tvarkos. Štai kaip atrodytų pasaulis, jeigu iš tiesų bedarbiai lengvai gautų paskolas, kada tik panorėję.

Bedarbiai paskolų negrąžintų

Visų pirma, pagrindinė priežastis, dėl ko dabar kreditai bedarbiams yra neteikiami, tai kad nelabai tikima, kad jie grąžintų tas paskolas. Tik labai maža dalis bedarbių, tikėtina, gautus pinigus panaudotų būsimiems pelningiems tikslams įgyvendinti, savo darbo vietai sukurti. Ilgai bedarbyste mintantis asmuo galimai tokius pinigus gautų tiesiog geresniam pragyvenimui užtikrinti, o gal tiesiog laisvalaikio pramogoms. Tuo atveju, jeigu nebūtų gaunama jokių pajamų, bedarbis išleidęs pinigus atsidurtų situacijoje, kada jis ir toliau be darbo, be pinigų, ir dar su finansiniais įsipareigojimais – reikėtų grąžinti pinigus.

Būtų konfiskuojamas turtas

Toliau skaityti „Kas būtų, jeigu paskolas teiktų ir bedarbiams”

Kaip išvengti buitinės technikos gaisro

Viena iš priežasčių, kodėl buitinės technikos remontas turi būti vertinamas labai rimtai, tai tas faktas, kad tai gali išgelbėti namus nuo gaisro. Mat kartais mes tikrai labai patikliai ir neapgalvotai pasirenkame netvarkyti savo sugedusios technikos ir pastatome į pavojų visus namus. Ką daryti ir kaip išvengti buitinės technikos sukelto gaisro?

Iškart taisyti viską, kas sugenda

Remontuoja buitinę technikąPirmiausia, kaip jau supratote, jeigu kažkas sugedo, tai ir taisyti. Ne naudoti tol, kol galutinai suges, o vežti meistrams arba kviesti meistrus. Reaguoti į sutrikimus (dūmus, kaitimą) kaip į svarbius simptomus, rodančius, jog buitinei technikai jau reikia remonto. Apskritai, turėtų būti toks refleksas, kad užuodus dūmų kvapą jūs iškart imtumėte ieškoti, iš kur jis ateina. Tai dalykas, kuris yra šiek tiek gyvūniškas, tačiau labiau būdingas šių laikų, o ne archajiniam žmogui. Seniau galėjo degti miškas, dabar degti gali mūsų elektronika, kurios papratai visi turime tiek daug. Kaip atrodo buitinės technikos gedimai? Kai iš indaplovės arba skalbimo mašinos, o gal iš šaldytuvo kažkur ima bėgti vanduo. Kai pastebime, kad kažkur ima atsirasti kaitimas, svilėsiai. Tai jaučiame, kad mikro bangų krosnelė nepašildo kotleto, kaip turėtų. Kai mirga televizoriaus ekranas ar kai siurblys nesiurbia, nors esame išpurtę maišus ir išvalę žarną. Viskas, kas kelia diskomfortą ir rodo, kad prietaisas dirba ne taip, kaip turėtų, signalizuoja apie kažkokį gedimą. O jis gali pasibaigti net ir tam tikrų dalių užsidegimu. Ypač, jeigu tai tikrai kaistantis prietaisas. Tad visada reikėtų tinkamai reaguoti į tai, ką jums sako prietaisai ir gendanti technika.

Vengti technikos sąlyčio su drėgme

Toliau skaityti „Kaip išvengti buitinės technikos gaisro”

Suspausto oro kompresoriai

Kompresoriai yra tas įrenginys, kurį turėtų turėti kiekvieni namai. Nors jo kaina gali išgąsdinti daugelį lietuvių, tačiau jis yra labai pravartus ir atsiperkantis dalykas. Kaip bebūtų, jei išsirinksite jūsų poreikiams tinkamą ir ekonomišką kompresorių, kurio energijos suvartojimas bus protingas, tikrai sutaupysite pinigų.

Svarbiausia energijos sunaudojimo kaštai

Daugelis žmonių, kurie renkasi sau kompresorių, dėmesį visų pirma atkreipia į paties kompresoriaus kainą. Ir tai yra gana natūralu, kadangi kompresoriai gali kainuoti net keletą tūkstančių eurų, todėl toks pirkinys yra svarbus ir vertas apgalvojimo. Kaip bebūtų, daugelis žmonių nesusimąsto, jog kompresorius jums tarnaus ilgus metus ir galutinėje sumoje visas išlaidas nulems ne kompresoriaus kaina, o tai, kiek elektros energijos sunaudoja jūsų įrenginys.

Įranga darbamsKad būtų paprasčiau suprasti, pateiksime pavyzdį – perkant automobilį, reikia atsižvelgti ne tik į tai, kokia yra jo kaina, bet ir į tai, kiek kainuos jo eksploatacija. Koks yra jo degalų sunaudojimas šimtui kilometrų, kokios detalių ir remonto kainos, kaip dažnai reikia keisti tepalus ir t.t. Tas pats ir su kompresoriais – kainą labai didele dalimi apsprendžia jo eksploatacijos kainos.

Toliau skaityti „Suspausto oro kompresoriai”