Kuo šildysime namus?

Šildymas pigiauJeigu pietiečiams įrenginėjant namus tenka sukti galvą, kokias langines dėti, kad apsaugotų namus nuo saulės ir kaip išplanuoti akmenines erdves, kad būtų vėsiau, kur dėti vėsinančius ventiliatorius, tai mums tenka sukti galvą, kaip atrodysi ir kaip bus išplanuotas namų sildymas. Kadangi būtent šildymo klausimai bus aktualūs kiekvieniems namams Lietuvoje. Gyvename vėsioje šalyje, kur vasara džiaugiamės labai trumpai ir intensyviai. Na o didžiulę laiko dalį tiesiog daug dirbame ir šildomės prie radiatoriaus. Tačiau koks bus tas jūsų radiatorius? Žvelgiame į 1a.ltparduotuvės asortimentą ir bandome suprasti, koks tas sildymas, ir kaip galima šildytis namus.

Židinys ir krosnelė

Dar liaudiškai vadinama „buržuike“ židinys arba krosnelė gali apšildyti nedidelę erdvę. Jeigu gyvenate mažame vieno aukšto namelyje, tuomet namų šilumą galite sukurti tiesiog su nedidele krosnele. Jeigu namai didesni, vien jos suteikiamos šilumos nepakaks. Kita vertus, žmonės, kurie turi normalias dideles šildymo sistemas, vis tiek kartais papildomai stato ir židinį – tiesiog dėl to, kad tai yra labai jaukus ir smagus dalykas.

Dujinis šildymo katilas

Dažniausiai dideliuose namuose gyvenantys žmonės sako, kad tai yra pigiausias šildymo būdas. Išties, pačios dujos yra labai pigus kuras, be to, galima itin tiksliai reguliuoti šildymo poreikį ir nustatyti pasirinktas temperatūras. Vos įjungus šildymą, jis labai greitai įsigalėja. Dėl to erdvė greitai sušyla. Galima reguliuoti pasirinktos erdvės temperatūrą. Vienintelis minusas – pats šildymo katilas yra nepigus. Tačiau laikui bėgant gal jau po vienos žiemos investicija atsipirks. Tiesa, privalumas ir tas, kad nieko nereikia daryti tam, kad šiltų – nei malkų neštis, nei kapoti.

Vandens šildytuvas

Ši šildymo sistema tikrai nebus pagrindinė, apšildanti namus, tačiau ji reikalinga būtent šildant vandenį. Jeigu turite ne centralinį šildymą iš miesto tinklų, tuomet vandenį šildysite su šildomu elektriniu ar dujiniu boileriu. Jis gali būti vos kelių litrų arba labai didelis. Gali būti toks, kuris sušildęs vandenį nustoja dirbti, o gali būti toks, kuris visą laiką nuolat šildo, kad ir kiek vandens leistumėte.

Šildymo ventiliatorius

Jeigu pasirinksite tikrą didžiulį šildymo ventiliatorių, jis taip pat galės apšildyti visus namus arba bent pirmąjį aukštą, jis turės ir taupumo režimus.

Infroraudonųjų spindulių šildytuvai

Jie ypatingi tuo, kad ne tiesiogiai skleidžia karštį, o sušildo visus kietus paviršius, ir būtent jie ima spinduliuoti šilumą.

2 mintys apie „Kuo šildysime namus?“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *