Oro vėdinimo namuose gerinimas: nauda ir patarimai

DifuzoriaiPripažinkime, kad oras mūsų namuose gali būti gana bjaurus. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė, kad patalpų oras yra iki penkių kartų labiau užterštas nei lauke. Oro difuzoriai už gerą kainą. Taip yra daugiausia dėl medžiagų, iš kurių šiandien statoma dauguma namų ir biurų. Pavyzdžiui, formaldehidas, įprasta statybinė medžiaga, taip pat yra žinomas kancerogenas. Laimei, yra daugybė būdų, kaip galime pagerinti oro kokybę namuose neišleisdami daugybės pinigų ir neatlikdami didelių remonto darbų. Atlikę vos kelis nedidelius pakeitimus ir pakoregavę savo kasdienę rutiną, galite gerokai sumažinti patalpose esančių teršalų kiekį – taip ne tik sumažinsite riziką susirgti tokiomis kvėpavimo takų ligomis kaip astma ir lėtinis bronchitas, bet ir pagerinsite savo gyvenimo kokybę, nes sumažinsite stresą ir nuovargį dėl tokių dirgiklių kaip cigarečių dūmai ir CO2 poveikio. Daugiau info: https://www.e-nit.lt/vedinimas/oro-difuzoriai rinkitės kokybę.

Įdiekite kokybišką oro valytuvą

Pirmiausia: jei jūsų namuose itin didelė tarša, gali tekti investuoti į kokybišką oro valytuvą. Kai kurie geriausi oro valytuvai yra su HEPA filtru, t. y. sulaiko 99 % 0,3-10 mikronų dydžio dalelių. Tai bakterijos, virusai, alergenai ir dulkės. Priklausomai nuo jūsų biudžeto, galima įsigyti įvairių tipų oro valytuvų. Oro difuzorius ir priglaistomi difuzoriai. Labiausiai paplitęs tipas yra valytuvai su dujų filtru. Tačiau juose dalelėms pašalinti naudojamos cheminės reakcijos, todėl jų nerekomenduojama naudoti tiems, kurių kvėpavimo sistema jautri. Jei esate alergiški arba norite sumažinti dulkių kiekį namuose, rinkitės elektrostatinį arba joninį oro valytuvą. Šie elektrostatiniai oro valytuvai veikia naudodami elektros krūvį, kuris pritraukia ir sulaiko dulkes, žiedadulkes, naminių gyvūnų plaukus ir buitinius vabzdžius. Elektroniniai oro valytuvai taip pat gerai šalina kvapus ir tam tikras chemines dujas.

Kasdien atverkite langus

Jei gyvenate drėgname klimate, venkite atidarinėti langus, nes taip padidinsite drėgmę namuose. Tačiau jei gyvenate sausame klimate, langų atidarymas yra puikus būdas pagerinti vėdinimą ir atgaivinti orą namuose. Priglaistomas difuzorius ir rekuperatoriaus difuzoriai, kiek visa tai kainuoja? Jei jūsų namai atviro išplanavimo, pravartu vienu metu atidaryti langus skirtinguose kambariuose, kad būtų išvengta nevienodo drėgmės lygio.

Vėdinkite namus ištraukiamuoju ventiliatoriumi

Daugelis iš mūsų turi virtuvės ištraukiamuosius ventiliatorius, tačiau kiek iš mūsų turi ventiliacijos angas vonios kambariuose ir miegamuosiuose? Na, jei norite pagerinti oro kokybę namuose, būtinai apsvarstykite galimybę vonios kambariuose ir miegamuosiuose įrengti ventiliacijos angas su ventiliatoriais. Oro difuzoriai ir reikiama informacija. Priklausomai nuo jūsų namų dydžio, kiekvienam 1000 kvadratinių pėdų ploto turėtumėte įrengti po vieną ventiliatorių. Jei turite naminių gyvūnų arba jei namuose yra rūkalių, gali tekti įrengti daugiau ventiliatorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *