Statybos ir namo šiltinimas

Termovizija - kas taiJeigu naujai pastatyto namo termoviziniai tyrimai jau atlikti, galbūt jau žinote, kur daugiausiai praleidžia šilumos. Namo pridavimas bus galimas tik tada, kai užtikrinsite didesnį sandarumą. O kol kas – tenka susidurti su realybe, jog kai ką reikės šiltinti. Šiltinimui ir statyboms geriausia naudoti tokias medžiagas, kurias rekomenduoja reglamentas, aprašantis energinio sertifikavimo eigą.

Apdailos ir statybinės medžiagos

Kiekviena statybinė medžiaga arba statybos produktas turi savo projektinės šilumos laidumo koeficiento vertę, kuri parodo ir tos medžiagos potencialumą namą apšiltinti labiau ar mažiau. Štai asbocementinių ilgių lakštų vertė yra 0,83, o betono – net 2. Taigi, betonas įgyja pranašumą. Gelžbetonio perdengimo plokštė savo savybėmis būtų labiau per vidurį. Tokios statybinės medžiagos kaip gipso lakštai, blokeliai, keramzitbetonas taip pat yra gana pralaidūs šilumai. O štai mediena (pavyzdžiui, ąžuolas), taip pat faniera, drožlių plokštės, OSB plokštės leidžia šilumą pajusti geriau. Medžiagos, kurios yra lengvesnės, savyje turi oro tarpus. Būtent kažkur užkoncervuoti oro tarpai ir yra tie tikrieji temperatūros izoliatoriai. Nes kaip tik per juos ir užsilaiko šiluma, niekur nepraeina, neprabėga. Tad, jeigu norite, kad namai būtų šilti, galite rinktis medienos medžiagas, taip pat korėtus, akytus keramines plytas, akytus betono blokelius. Grynas mūras, betonas, akmuo sukurs gana šaltas perdangas ir sienas, per kurias lengvai praeis šiluma. Net ir plastikinės medžiagos bus gana geros šilumos izoliatorius. O dabar prisiminkime tą jausmą, kai uždedate ranką ant putplasčio, ir pajuntate, kad jis labai šiltas. Išties, tai nėra pačios medžiagos šiluma. Tai jūsų šiluma, kuri niekur nepabėgo, o liko ten, kur ją ir palikote – ant putplasčio. Matote, kokia tai šilta medžiaga, neleidžianti šalčiui įsiskverbti. Ir kartu ji labai lengva – taigi, joje yra gausu oro tarpų.

Kitos medžiagos

Įdomu tai, kad stiklas turi lygiai vienetui lygų koeficientą, taigi, viena vertus, jis gali šiek tiek pašildyti, bet visgi tikrai nebus geriausiai šilumą sulaikanti medžiaga. Būtent dėl to langai paprastai turi dvigubus, trigubus ar net keturių sluoksnių stiklo paketus. Šilumą sulaiko ne pats stiklas, o tarp dviejų stiklų esantys oro tarpai. Kuo daugiau stiklo pakete stiklo sluoksnių, tuo daugiau susidarys ir oro sluoksnių, ir tuo labiau vėliau susilaikys visa šiluma. Iš statybinių medžiagų itin vertinami akyto betono blokeliai, kurių sandaroje yra daug oro burbuliukų, veikiančių, kaip šilumos izoliatoriai.

Viena mintis apie „Statybos ir namo šiltinimas“

  1. Statant namą, labai svarbu, jog statybos darbai būtų kokybiški, o šilumai– namas apšiltinamas tinkamai, atitinkant visus standartus. Taip turėsite ekonomišką namą ir neišleisite daug pinigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *