Kaip išvengti buitinės technikos gaisro

Viena iš priežasčių, kodėl buitinės technikos remontas turi būti vertinamas labai rimtai, tai tas faktas, kad tai gali išgelbėti namus nuo gaisro. Mat kartais mes tikrai labai patikliai ir neapgalvotai pasirenkame netvarkyti savo sugedusios technikos ir pastatome į pavojų visus namus. Ką daryti ir kaip išvengti buitinės technikos sukelto gaisro?

Iškart taisyti viską, kas sugenda

Remontuoja buitinę technikąPirmiausia, kaip jau supratote, jeigu kažkas sugedo, tai ir taisyti. Ne naudoti tol, kol galutinai suges, o vežti meistrams arba kviesti meistrus. Reaguoti į sutrikimus (dūmus, kaitimą) kaip į svarbius simptomus, rodančius, jog buitinei technikai jau reikia remonto. Apskritai, turėtų būti toks refleksas, kad užuodus dūmų kvapą jūs iškart imtumėte ieškoti, iš kur jis ateina. Tai dalykas, kuris yra šiek tiek gyvūniškas, tačiau labiau būdingas šių laikų, o ne archajiniam žmogui. Seniau galėjo degti miškas, dabar degti gali mūsų elektronika, kurios papratai visi turime tiek daug. Kaip atrodo buitinės technikos gedimai? Kai iš indaplovės arba skalbimo mašinos, o gal iš šaldytuvo kažkur ima bėgti vanduo. Kai pastebime, kad kažkur ima atsirasti kaitimas, svilėsiai. Tai jaučiame, kad mikro bangų krosnelė nepašildo kotleto, kaip turėtų. Kai mirga televizoriaus ekranas ar kai siurblys nesiurbia, nors esame išpurtę maišus ir išvalę žarną. Viskas, kas kelia diskomfortą ir rodo, kad prietaisas dirba ne taip, kaip turėtų, signalizuoja apie kažkokį gedimą. O jis gali pasibaigti net ir tam tikrų dalių užsidegimu. Ypač, jeigu tai tikrai kaistantis prietaisas. Tad visada reikėtų tinkamai reaguoti į tai, ką jums sako prietaisai ir gendanti technika.

Vengti technikos sąlyčio su drėgme

Toliau skaityti „Kaip išvengti buitinės technikos gaisro”

Batutų kainos

Active24Viena populiariausių dvidešimt pirmo amžiaus vaikų svajonių yra turėti batutą savo kieme. Nors anksčiau tai buvo tik pramoga vaikams atrakcionų ar žaidimų parkuose, tačiau šandien batutai gali būti ir saugi pramoga ir namuose. Šiai pramogai sunku atsispirti net ir suaugusiems, todėl šie noriai sutinka įgyvendinti savo vaiko svajonę.

Aktualiausias kriterijus, lemiantis batuto įsigijimą – tai kaina. Kaip visada, požiūris į kainą gali būti labai subjektyvus, todėl ir čia vieni teigia, kad ji gerokai per didelė, o kiti džiaugiasi alternatyvomis ir prieinamomis kainomus. Nutarėme apžvelgti batutų kainas ir nustatyti vidurkį sumos už kurį galima įsigyti saugų batutą savo kiemui.

Kainos ir nuolaidos

Visų pirmiausia reikia atsižvelgti į tai, jog batutai – tai šiltojo metų sezono pramoga, todėl ir kainos šiltuoju metų sezonu gali būti šiek tiek didesnės. Todėl, jei planuojate pirkti batutą, geriau įsigykite jį dar neprasidėjus sezonui, jei esate suinteresuoti mažesnėms kainoms.

Toliau skaityti „Batutų kainos”