Kaip išvengti buitinės technikos gaisro

Viena iš priežasčių, kodėl buitinės technikos remontas turi būti vertinamas labai rimtai, tai tas faktas, kad tai gali išgelbėti namus nuo gaisro. Mat kartais mes tikrai labai patikliai ir neapgalvotai pasirenkame netvarkyti savo sugedusios technikos ir pastatome į pavojų visus namus. Ką daryti ir kaip išvengti buitinės technikos sukelto gaisro?

Iškart taisyti viską, kas sugenda

Remontuoja buitinę technikąPirmiausia, kaip jau supratote, jeigu kažkas sugedo, tai ir taisyti. Ne naudoti tol, kol galutinai suges, o vežti meistrams arba kviesti meistrus. Reaguoti į sutrikimus (dūmus, kaitimą) kaip į svarbius simptomus, rodančius, jog buitinei technikai jau reikia remonto. Apskritai, turėtų būti toks refleksas, kad užuodus dūmų kvapą jūs iškart imtumėte ieškoti, iš kur jis ateina. Tai dalykas, kuris yra šiek tiek gyvūniškas, tačiau labiau būdingas šių laikų, o ne archajiniam žmogui. Seniau galėjo degti miškas, dabar degti gali mūsų elektronika, kurios papratai visi turime tiek daug. Kaip atrodo buitinės technikos gedimai? Kai iš indaplovės arba skalbimo mašinos, o gal iš šaldytuvo kažkur ima bėgti vanduo. Kai pastebime, kad kažkur ima atsirasti kaitimas, svilėsiai. Tai jaučiame, kad mikro bangų krosnelė nepašildo kotleto, kaip turėtų. Kai mirga televizoriaus ekranas ar kai siurblys nesiurbia, nors esame išpurtę maišus ir išvalę žarną. Viskas, kas kelia diskomfortą ir rodo, kad prietaisas dirba ne taip, kaip turėtų, signalizuoja apie kažkokį gedimą. O jis gali pasibaigti net ir tam tikrų dalių užsidegimu. Ypač, jeigu tai tikrai kaistantis prietaisas. Tad visada reikėtų tinkamai reaguoti į tai, ką jums sako prietaisai ir gendanti technika.

Vengti technikos sąlyčio su drėgme

Įprasta prevencija yra nestatyti prietaisų ir technikos ten, kur yra daug sąlyčio taškų su drėgme. Jie gali pakenkti. Drėgmė ir elektra – du draugai, kurie kartu sukelia gaisrą ir net sprogimus. Todėl, jeigu jaučiate, kad kažkas negerai, viską išjunkite. Kartais iš kaimynų aukšto pasipila vanduo, ir šis paprastas buto užliejimas gali taip pat baigtis gaisru, jeigu užliejami jūsų elektros prietaisai, lizdai. Tada geriau išvis laikyti atjungtą elektrą, jeigu bėga kažkoks vanduo.

Tinkami elektros lizdai

Svarbu turėti tinkamą pasirengimą bet kokiai situacijai ir tvarkyti elektros lizdus. Turėti juos tikrai profesionaliai sudėtus, o ne taip, kad iš jų styrotų laidai, rūktų dūmai, o prietaisus įjungtumėte į atviriausias skyles. Turėti priešgaisrinę sistemą namie – irgi dėmesio vertas sprendimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *